Informacje dla rodziców - Strefa ucznia

Drodzy rodzice,
Bardzo się cieszymy, że wybraliście Maltalingua jako partnera na wakacje językowe!

Wielu z naszych uczestników wyjeżdża po raz pierwszy do obcego kraju, z dala od rodziny i przyjaciół. Dla wielu rodziców jest to pierwsza samodzielna podróż ich dzieci z dala od domu.

Dzieci w każdym wieku, które po raz pierwszy wyjeżdżają z domu, mogą tęsknić za znajomym otoczeniem i sposobem życia. Dziecko będzie musiało zmierzyć się z obcym środowiskiem, językiem i kulturą, a także z inną żywnością. Miejscowe zwyczaje i obyczaje mogą na początku wydawać się nowe i dziwne, zwłaszcza gdy mieszka się u rodziny goszczącej. Przed wyjazdem ważne jest, abyś wraz z dzieckiem uważnie przeczytał "Kodeks postępowania", który jest dołączony do niniejszych dokumentów. Prosimy upewnić się, że dziecko rozumie zasady i kodeks postępowania.

Dla niektórych uczestników doświadczenie to będzie na początku przytłaczające. Inni będą tęsknić za domem. Są to normalne reakcje, które często obserwujemy u naszych nowych podopiecznych. Chcemy zapewnić rodziców, że nasza szkoła i liderzy zespołów są świadomi tych okoliczności. Nasz zespół na miejscu ma duże doświadczenie w tej dziedzinie i ze zrozumieniem i troską odpowie na potrzeby Twojego dziecka. Liderzy zespołu są specjalnie przeszkoleni w zakresie motywowania dzieci i sprawowania nad nimi odpowiedniej opieki. Są dostępni, aby omówić i pomóc w rozwiązaniu wszelkich problemów. Najlepszym lekarstwem na tęsknotę za domem jest poświęcenie czasu na zaaklimatyzowanie się i poznanie nowych przyjaciół. Z naszego doświadczenia wynika, że dzieciom łatwiej jest przystosować się do nowego środowiska, gdy kontakt z rodzicami jest ograniczony do minimum. A zatem im mniej czasu spędzonego przy telefonie, tym lepiej!

Chcielibyśmy podkreślić, że w każdej chwili możesz się z nami skontaktować, jeśli masz jakieś konkretne powody do niepokoju podczas wakacji językowych Twojego dziecka. Prosimy o wyjaśnienie dziecku, że w przypadku jakichkolwiek pytań lub problemów ważne jest, aby od razu porozmawiać z odpowiednią osobą kontaktową na miejscu. Może to być rodzina goszcząca, lider zespołu lub nauczyciel/opiekun. Większość problemów można w ten sposób szybko i bezpośrednio rozwiązać.

Jeśli chciałbyś porozmawiać ze szkołą osobiście, możesz skorzystać z następującego numeru telefonu: (+356) 2742 7570. Poza godzinami otwarcia szkoła udostępnia numer alarmowy: (+356) 7949 6915. Należy pamiętać, że ten numer powinien być używany tylko w nagłych wypadkach, czyli w sytuacjach szczególnych, które nie mogą czekać do rozpoczęcia zajęć w poniedziałek rano.

Życzymy Twojemu dziecku przyjemnej podróży i wspaniałego pobytu na Malcie.