Szczegóły przyjazdu dla dorosłych - strefa dla uczniów

Oto kilka informacji, które mogą okazać się przydatne:

Test kwalifikacyjny
W pierwszy poniedziałek należy przyjść do szkoły na program powitalny, który rozpoczyna się o godz. 8:00 w poniedziałek rano.
Materiały do lekcji
Prosimy o przyniesienie ze sobą zeszytu i długopisu. Wszystkie pozostałe materiały zostaną zapewnione.
Dni ustawowo wolne od pracy
Prosimy pamiętać, że szkoła jest nieczynna w dni świąteczne (https://www.maltalingua.com/prices/#tabs-467) . Maltalingua postara się zrekompensować stracony czas zajęć:
Kontakty w nagłych wypadkach

Maltalingua: (+356) 2742 7570 (8:30 - 17:30, od poniedziałku do piątku)
Pogotowie Maltalingua: (+356) 9914 8982 (wieczorami i w weekendy)
Julian's police station (obok McDonald's): (+356) 2133 2196 Numer alarmowy (policja, pogotowie, straż pożarna): 112

Ubezpieczenia
Należy upewnić się, że posiada się odpowiednie ubezpieczenie podróżne i zdrowotne (w tym ubezpieczenie Covid-19) oraz zabrać ze sobą kartę ubezpieczenia medycznego lub inne odpowiednie dokumenty.
Szpital
Szpital Mater Dei (+356) 2545 0000 lub St. James (prywatny) +356 2329 1000
Doktor
Poproś nas o dane zaufanego lekarza. Opłata za wizytę prywatną wynosi ok. 20-25 euro.
Transfery taksówkowe
Prosimy o podanie danych naszej zaufanej firmy taksówkarskiej.
Trasy autobusowe
Do poruszania się po Malcie służy kilka autobusów. Bilet można kupić bezpośrednio u kierowcy autobusu. Przystanki autobusowe znajdują się w odległości kilku minut drogi od brzegu morza w St. Julian's i Sliema.
Supermarkety
Supermarkety są otwarte od poniedziałku do niedzieli do ok. 19:30. W niedziele godziny mogą się różnić. W odległości krótkiego spaceru od szkoły znajdują się różne supermarkety, takie jak Welbees w Park Towers (obok szkoły), Lidl (Sliema).
BANKOMAT
Najbliższy bankomat (BOV) znajduje się w Balluta Bay na wzgórzu obok apartamentów St. Julian's Bay Court. Julian Bay Court. Jest też kilka w Spinola Bay w pobliżu McDonald's.
Apteka

Najbliższa apteka znajduje się w St Julian's Bay Pharmacy obok supermarketu Welbees (obok szkoły). Aby sprawdzić, które apteki są otwarte w sobotę po południu, w niedzielę i w dni wolne od pracy, sprawdź na stronie https://www.pharmacy.com.mt/roster/.

Waluta
Euro €
Działania
Sprawdź www.maltalingua.pl/wydarzenia/ oraz www.visitmalta.com aby zobaczyć, co dzieje się obecnie na Malcie. W poniedziałki Maltalingua przedstawi Ci wszystkie zajęcia organizowane przez szkołę.