Malta Kalendarz Imprez 2023

W ciągu roku Malta ma okazje organizować niesamowite wydarzenia, które mogą zainteresować osoby w różnym wieku i o różnym guście. Bogaty kalendarz imprez oferuje przedstawienia, festiwale, pokazy lokalnych i zagranicznych artystów. Każdego roku Malta wita międzynarodowych artystów muzyki klasycznej oraz jazzu i organizuje liczne koncerty.

Ponadto na wyspie można wziąć udział w wydarzeniach sportowych, na lądzie, na wodzie a także w powietrzu. Scena artystyczna oferuje wydarzenia teatralne, pokazy tańca, pantomimikę i więcej. Możesz poznać atmosferę Malty biorąc udział w wydarzeniach tego roku.

UWAGA!

Sześć razy w roku, Fort St. Elmo rekonstruuje bardzo szczególne wydarzenie z historii Malty. "Historyczna inscenizacja Grupa Malty" pokazuje atak Napoleona (1798/00) na Maltę. Podczas tych 50 minut przedstawiony jest atak Francuzów, bunt Maltańczyków i Anglików, którzy pomogli pokonać Francuzów. Aktorzy noszą oryginalne stroje i łączą je ze współczesnymi rekwizytami. Bilety są dostępne w wejściu fortu.

Zmiana warty

W każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 10.30 rozpoczyna się parada na Placu św. Jerzego (St George's Square ) w Valletcie. Siły Zbrojne Malty maszerują w dół ulicą Republikańską, aby następnie zastąpić Gwardię Główną z Pałacu w Vallettcie. Jest to tradycyjny i spektakularny pokaz warty obejrzenia.

Bateria Salutująca

To jedno z najważniejszych wydarzeń historycznych na Malcie, odbywa się codziennie w godzinach 12–16 w najwyższym punkcie wyspy. Żołnierze tradycyjnie strzelają ciężkimi armatami. Odwiedzający zazwyczaj oglądają to historyczne wydarzenie z Grand Harbour. Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto odwiedza Maltę!

Valletta Baroque Festival, 11 - 23 stycznia 2023 r.

Międzynarodowy Festiwal Barokowy w Valletcie oferuje możliwość słuchania światowej klasy artystów muzyki barokowej w historycznej atmosferze, zazwyczaj wypełnionej lokalną i międzynarodową publicznością. Jedną z głównych scen festiwalu jest Teatru Manoel, najstarszy działający teatr na świecie. Katedra św. Jana i Muzeum Archeologiczne w Valletcie to tylko niektóre z fascynujących miejsc, które można odwiedzić. Międzynarodowy Festiwal Barokowy w Valletcie daje widzom ucztę muzyczną ze wspaniałymi występami muzycznymi od Bacha po Vivaldiego i wiele więcej.

Karnawał, 17 lutego - 21 lutego 2023 r.

Wiosna to czas karnawałów, a jeśli masz ochotę na dobrą imprezę, to wydarzenie Cię nie zawiedzie. Centrum uroczystości jest Valletta, ale podobne imprezy odbywają się w mniejszych miejscowościach. Na całej wyspie znajdziesz ludzi w kolorowych strojach, którzy czekają na wielką paradę. Impreza trwa do późnej nocy w Paceville! Nie przegap tej kolorowej strony Malty!

Tydzień Wielkanocny, 2 marca - 9 kwietnia 2023 r.

Wielkanoc to wielkie święto na Malcie. Kościoły są bogato zdobione i wieczorami pięknie oświetlone. Nie możesz przegapić wspaniałych parad w kościele wielkanocnym w Wielki Piątek i Niedzielę Wielkanocną. Dwie słynne parady odbywają się w Wielki Piątek w Qormi oraz w Wielki Piątek i Niedzielę Wielkanocną w Vittoriosa. Wielu Maltańczyków uczestniczy i odtwarza sceny biblijne w kostiumach. Szczególnie w Niedzielę na wyspie panuje wesoła i żywiołowa atmosfera.

Festiwal Truskawek, Do potwierdzenia 2023 r.

Jednym z największych powodów, dla których miejscowa ludność czeka na wiosenne miesiące, jest Festiwal Truskawek! Festiwal, znany przez miejscowych jako "Festa Frawli", organizowany jest w miejscowości Mġarr, która znajduje się na północy wyspy. Na festiwal zbierane są pyszne truskawki, a miejscowi przygotowują pyszne truskawkowe przysmaki na stragany, które zostaną ustawione na placu przed kościołem parafialnym. Festiwal Truskawek wita lokalnych i zagranicznych gości super smacznymi truskawkami, straganami i pokazami rozrywkowymi.

Rock The South, Do potwierdzenia 2023 r.

Rock the South Malta otwiera drzwi dla miłośników muzyki z ponad 30 artystami i wieloma scenami w Zion Reggae Bar. Rock the South Malta gościła ponad 100 artystów od początku istnienia zespołu. Jak co roku, festiwal oferuje niekończącą się rozrywkę z niesamowitymi lokalnymi i międzynarodowymi zespołami i artystami, zmieniając się z reggae na jazz na rock, a nawet punk.

Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków Maltańskich, Do potwierdzenia 2023

Festiwal sztucznych ogni ma tradycję na Malcie. Uczestniczą w nim zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Grand Harbour Valletty jest idealnym miejscem na to wydarzenie, podczas którego obchodzona jest również rocznica członkostwa Malty w UE. Festiwal sztucznych ogni jest sygnałem wyjściowym dla wielu imprez w całej Malcie.

Średniowieczna Mdina, Do potwierdzenia 2023 r.

Średniowieczny Festiwal Mdina przenosi całe miasto w czasie do średniowiecza, umożliwiając odwiedzającym odtworzenie dni rycerstwa. Muzycy bawią się na rogach ulic, a całe miasto jest ozdobione kwiatami, aby rozprzestrzeniać piękne uczucie wiosny. Muzea, kościoły i inne historyczne miejsca są otwarte dla wszystkich odwiedzających w ten weekend.

Malta Fashion Week, 28 czerwca - 2 lipca 2023 r.

Mercedes-Benz Fashion Week Malta to jeden niesamowity tydzień wspaniałych pokazów mody, imprez i wydarzeń, które osiągają najwyższe standardy podobnych tygodni mody odbywających się w innych stolicach mody na całym świecie. Wspaniała stolica Valletta prezentuje największe talenty Malty w branży mody, od projektantów mody po modelki, stylistów i wizażystów.

Beland Music Festival, Do potwierdzenia 2023 r.

Malta Fashion Week to jeden niesamowity tydzień wspaniałych pokazów mody, imprez i wydarzeń, które osiągają najwyższe standardy podobnych tygodni mody organizowanych w innych stolicach mody na całym świecie. Wspaniała stolica Valletta prezentuje niektóre z najlepszych talentów maltańskich w branży mody, od projektantów mody po modelki, stylistów i wizażystów. 2 lipca tydzień zakończy się 25. edycją Malta Fashion Awards.
 

Festiwale wiejskie

Przez cały rok można z bliska poznać historię i tradycję Malty. Każda wioska ma swój dzień świąteczny znany jako festa. Tydzień poświęcony jest świętemu patronowi, uwieńczony wielką imprezą z wieloma fajerwerkami i paradą kościelną następnego dnia. Maltańczycy chętnie podzielą się z wami tą tradycją!

Festiwal "Lost & Found", 29 czerwca - 2 lipca 2023 r.

Festiwal Lost & Found zaprasza do tańca, słuchania fantastycznej muzyki z ulubionych DJ-ów i gwarantuje niekończącą się zabawę. Organizowany przez DJ Annie Mac, Festiwal zapowiada różne imprezy w najlepszych klubach nocnych na Malcie, ale oferuje również imprezy na łódce, basenie, a nawet imprezę w zabytkowym zamku! Lost & Found daje Ci szansę na ekscytujące doświadczenie z różnorodnym tłumem. Jest to jedna z najlepszych opcji dla tych, którzy chcą być częścią długiego weekendu legendarnych imprez.

Festiwal "Ogród Ziemi` (Earth Garden Festival), 2 czerwca - 4 czerwca 2023 r.

Earth Garden Festiwal to plenerowy Festiwal Muzyki spoza głównego nurtu życia codziennego. Festiwal obejmuje 5 różnych scen muzycznych: Roots Stage, Enchanted Forest, Electronic Sphere, Strawberry Hill, oraz bardzo dobrze zorganizowany live Jamming Area.

Jest to festiwal, który rozpoczyna się latem na Malcie i gwarantuje mnóstwo zabawy i wspaniałej muzyki w przyjaznym środowisku.

Rynek ekologiczny Malta

Przyjaciele Ziemi Malta i Eco Market Malta połączyli siły i organizują dwudniowy targ i obchody skupiające się na wszystkim, co dobre dla ludzi i planety.

Wydarzenie to obejmuje rynek z kilkoma zatwierdzonymi i sprawdzonymi dostawcami różnych produktów codziennego użytku, takich jak artykuły gospodarstwa domowego zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, moda etyczna, nietoksyczne produkty do pielęgnacji ciała, sztuka i rzemiosło. Październikowa edycja Eco Market będzie jednak zwracać uwagę na tysiące lokalnych rolników, którzy każdego dnia ciężko pracują, aby wyprodukować wspaniałą, zdrową, orzeźwiającą żywność dla naszych talerzy. Spodziewajcie się zatem znaleźć stragany z lokalnymi świeżymi produktami ekologicznymi, naturalną żywnością i przekąskami, a także ciężarówki z najbardziej oryginalną i podniecającą żywnością. To dwudniowe wydarzenie będzie również gospodarzem Info Booths, rozmów uświadamiających i warsztatów edukacyjnych związanych z dobrą żywnością, zrównoważonym życiem i pozytywnymi praktykami rolniczymi.

Będą to muzyka na żywo, rozrywka i zabawne zajęcia dla dzieci i dorosłych. Wszystko ma na celu podnoszenie świadomości i ochronę naszego cennego środowiska.

Uwaga: Rynek działa w oparciu o stuprocentowy zakaz stosowania tworzyw sztucznych jednorazowego użytku. Rynek ekologiczny odbywa się co miesiąc w różnych miejscach.

Abode on the Rock, 15 czerwca - 19 czerwca 2023 r.

Londyńscy promotorzy mają zamiar przejąć siostrzaną wyspę Malta Gozo na swój debiutancki festiwal muzyki elektronicznej w czerwcu 2022 roku. Impreza na plaży, zabawa na łodzi i taniec do wczesnych godzin rannych i stworzyć prawdziwie magiczne doświadczenie na tej pięknej wyspie Gozo, tylko krótki rejs promem od stałego lądu Malty. 

Ghanafest, Do potwierdzenia 2023 r.

Ghanafest to festiwal muzyki ludowej na Malcie, który trwa trzy dni w roku w czerwcu. Festiwalowi towarzyszy maltańska kuchnia tradycyjna oraz zapierające dech w piersiach widoki ogrodu Floriana Argotti Gardens. Oprócz maltańskiej muzyki ludowej, na scenę wchodzą lokalni muzycy i zespoły. Podczas trzydniowego festiwalu na stoiskach odbywają się wystawy rękodzieła.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Malta, 16 czerwca - 2 lipca 2023 r.

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Pięknych na Malcie odbywa się co roku i oferuje szeroki wachlarz dzieł sztuki, takich jak teatr, taniec, muzyka i malarstwo. Zapraszamy na duży wybór przedstawień renomowanych artystów, zarówno maltańskich, jak i międzynarodowych, w takich miejscach jak Śródziemnomorskie Centrum Konferencyjne, Teatr MITP czy Centrum Kreatywności św. Wybór prezentacji jest bezpłatny.

Valletta Green Festiwal, Do potwierdzenia 2023 r.

Podczas tego festiwalu, Pjazza San Ġorġ, jedna z największych otwartych przestrzeni w Valletta, zostanie przekształcona w oszałamiającą wystawę złożoną z nie mniej niż 80.0000 sezonowo kwitnących roślin i kwiatów. Odkryj różne warsztaty edukacyjne, seminaria, muzykę i rozrywkę wokół Pjazza San Ġorġ i innych miejsc wokół Valletty.

Tydzień Muzyki Malty, Do potwierdzenia 2023 r.

Tydzień Muzyki Malty oznacza koniec kolejnego roku akademickiego i początek kolejnego wspaniałego lata na Malcie. Tydzień Muzyki Malty to tydzień wypełniony imprezami w różnych miejscach i oferuje coś dla każdego. Jest to naprawdę magiczny tydzień pełen wolności, muzyki i przyjemności.

Wyspa MTV Malta Special, Do potwierdzenia 2023 r.

Coroczna impreza na wyspie MTV przyciąga ponad 50.000 odwiedzających rocznie. Spektakl muzyczny obejmuje światowej klasy skład i oferuje niepowtarzalną możliwość wysłuchania najlepszych, najgorętszych muzyków na żywo i za darmo - bezpośrednio na słonecznej śródziemnomorskiej wyspie Malta. Już teraz jest jasne: będzie to jeden z obowiązkowych festiwali muzycznych w Europie.

Artysta Fil-Misza, w każdy lipcowy piątek, Do potwierdzenia 2023 r.

Ulice północnego miasta Mellieħa są przekształcane w każdy lipcowy piątek, prezentując lokalnych artystów, muzyków, rzemieślników i podobne talenty dla mieszkańców i turystów. Idealny sposób na rozpoczęcie weekendu.

Festiwal jazzowy na Malcie, 10-15 lipca 2023 r.

Trzy śródziemnomorskie noce pełne międzynarodowego jazzu w jednej niepowtarzalnej, spektakularnej scenerii pod twierdzą Valletty i przed wielkimi dokami. Miłośnicy jazzu chętnie skorzystają z tej okazji, aby w lipcu spędzić piękne wieczory ze znanymi na całym świecie artystami.

Unite with Tomorrowland, Do potwierdzenia 2023 r.

Przeżyj magiczny festiwal jutra na Malcie! Festiwal, który odbywa się w tym samym czasie na Malcie, Atenie, w Barcelonie i Porto, daje Ci szansę połączenia się z festiwalowiczami z całego świata. Festiwal będzie miał również połączenie na żywo z główną sceną w Belgii Tomorrowland. Odwiedzający mogą cieszyć się tym wspaniałym festiwalem z imponującymi występami DJ-ów i mieć niezapomniane wrażenia.

L´Imnarja Summer Folk Festival, Do potwierdzenia 2023 r.

To święto datuje się jeszcze przed przybyciem Szpitalnika Rycerskiego w 1530 roku. Jego nazwa "L'Imnarja", "Festiwal Światła", wywodzi się od wielu pożarów przesilenia, które pierwotnie towarzyszyły obchodom. Dziś impreza odbywa się w Ogrodach Buskett: rodzina i przyjaciele używają tego dnia na piknik, wino płynie i serwowane są narodowe przysmaki, takie jak tradycyjne danie królicze. Wieczorami rozrywkę zapewnia śpiew, gra na gitarze i lokalna muzyka ludowa.

Wielki Festiwal Piwa Farsons, Do potwierdzenia 2023 r.

Na Farsons Great Beer Festival w małej wiosce Ta' Qali, chodzi o dobrą muzykę, dobre jedzenie i oczywiście dobre piwo. W bezpłatnym 10-dniowym festiwalu spodziewanych jest kilka tysięcy gości. Program wypełniony jest wieloma rozrywkami i zajęciami, a duży wybór barów oferuje jedzenie i picie. Na scenie pod gołym niebem można się delektować licznymi występami na żywo z udziałem lokalnych muzyków i zespołów.

Glitch Festival, 13 - 16 sierpnia 2023 r.

Festiwal Glitch zaprasza miłośników muzyki house i techno do niezapomnianych przeżyć w wiosce Gianpula Village. Festiwal oferuje niekończącą się rozrywkę w wyjątkowej atmosferze, od imprez na basenie na tarasie po tajne imprezy, od imprez na łodziach po główną scen. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy kochają taniec i muzykę elektroniczną, powinieneś pojawić się na tym festiwalu.

Summer Daze Malta, Do potwierdzenia 2023 r.

Summer Daze Malta to festiwal muzyki i tańca. Co roku na festiwalu goszczą światowej sławy artyści. Do dnia dzisiejszego wystąpiło wielu różnych artystów, od Davida Guetty po Ritę Orę, od Tygi po Paula Kalkbrennera. Lato Daze Malta, które odbywa się w St. Paul's Bay i Parku Narodowym Ta'Qali, wita wielu miejscowych i zagranicznych ludzi, którzy kochają muzykę.

Full Moon Med Festival, Do potwierdzenia 2023 r.

Full Moon Med Fest, który ma duszę tajlandzkich imprez Full Moon, to jednodniowy festiwal o wyjątkowej atmosferze. Noc, w której dominują neonowe kolory, oferuje lokalnym i międzynarodowym muzykom i animatorom wszystkich uczestników festiwalu. Festiwal, który odbywa się w sierpniu, sprawi, że poczujecie się jak w zupełnie innym świecie!

Festiwal Wina Delicata, Do potwierdzenia 2023 r.

Delicata Classic Wine Festival to klasyczny wieczór ze słynnymi winami maltańskimi w Ogrodach Górnej Barraki w Valletta! Ten festiwal, który odbędzie się w miejscowej winnicy Delicata, oferuje swoim gościom degustację najlepszych lokalnych winobraniach. Odwiedzający mogą cieszyć się muzyką w tej pięknej atmosferze i skosztować nowych, klasycznych i historycznych win.

Dzień Zwycięstwa, 8 września 2023 r.

8 września to szczególne święto na Malcie, ponieważ obejmuje ono trzy różne wydarzenia: religijne święto narodzin Najświętszej Marii Panny, dzień zakończenia oblężenia w 1565 r. oraz dzień, w którym armia włoska została pokonana przez Brytyjczyków podczas II wojny światowej. Uroczystości odbywają się w Senglea, Naxxar, Mellieha i Xaghra, na Gozo. Od 1878 roku w dużym basenie portowym co roku odbywają się regaty wioślarskie pomiędzy sześcioma zespołami z największych portów Malty - wielkie widowisko!

Dzień Niepodległości, 21 września 2022 r.

Malta uzyskała niezależność polityczną od Wielkiej Brytanii 21 września 1964 roku. W nocy flaga maltańska została podniesiona na Arenie Niepodległości we Florianie, ku uciesze ogromnego tłumu ludzi. Od tego czasu co 21 września odbywa się wiele uroczystości i imprez, aby właściwie uczcić ten dzień.

The Bubble Festival, Do potwierdzenia 2023 r.

Bańka to festiwal życia skoncentrowany na budowaniu świadomości. Ten festiwal non-profit jest organizacją pozarządową, która organizuje lokalne wydarzenia. Festiwal, którego celem jest wydostanie Cię z miasta i w zgodzie z naturą, trwa tydzień. Festiwal Bańki oferuje gościom muzykę, rozrywkę, relaks, nowe pomysły, świadomość i przyrodę na tydzień!

Gozo – End of Summer Fest, Do potwierdzenia 2023 r.

Gozo End of Summer Fest czeka na gości w każdym wieku i o każdej porze roku na piękny weekend pełen muzyki i rozrywki. Rock, muzycy jazzowi i zespoły występują na scenie festiwalu. Jest to również okazja dla tych, którzy chcą przeżyć karnawał ponownie. Festiwal wita gości w urokliwej Żewwieqa w porcie Mġarr w Gozo. Gozo End of Summer Fest obiecuje lokalnym i zagranicznym gościom niezapomniane zakończenie lata!

Notte Bianca, 1 października 2022 r.

Pałace i muzea są otwarte do późnych godzin nocnych, a niektóre z nich są bezpłatne. Ulice są pełne życia z wystawami sztuki wizualnej i przedstawieniami teatralnymi. Na ulicach rozbrzmiewa echo muzyki, lokalne i zagraniczne zespoły grają dla przechodniów. Oczywiście, kawiarnie i restauracje będą otwarte do późnych godzin wieczornych, a także stoliki z jedzeniem i stoliki z pysznymi lokalnymi przysmakami.

Festiwal Birgu, 7-9 października 2022 r.

Birgufest, niegdyś znany jako Birgu nocą, zyskał na popularności w ostatnich latach. Głównie z powodu ogromnego piękna, które jest interpretowane w całym tym ufortyfikowanym małym mieście. To historyczne miasto jest całkowicie oświetlone tysiącami świec poustawianych na każdym kroku i na każdym balkonie. Będziesz mógł znaleźć szeroki wybór straganów z jedzeniem, restauracji i zespołów, które ożywią Twoją noc.

Wyścig Rolex Middle Sea Race, 22 października 2022 r.

Wyścig Rolex Middle Sea Race rozpoczyna się w porcie Valletty. Około 70 krążowników wyrusza w 606-milową podróż w kierunku Cieśniny Mesyńskiej wzdłuż wschodniego wybrzeża Sycylii. Podróż kontynuowana jest wokół Stromboli, Favignany i Pantellerii na Sycylii, a następnie z powrotem na Maltę przez Lampedusę. Różne krajobrazy i tekstury morza czynią ten wyścig szczególnym wyzwaniem i atrakcyjnym! Wyścig rozpocznie się 15 października.

Mdina Classic, 13-16 października 2022 r.

Impreza Mdina Grand Prix Classic Car Event odbywa się co roku w październiku. Tor uliczny Mdina znajduje się w idyllicznej okolicy pod imponującymi bastionami Starej Stolicy. Zapowiada się magiczny weekend klasycznych wyścigów samochodowych. Stare klasyczne dyscypliny sportowe od klasycznych do współczesnych potworów torują drogę dla wszystkich, którzy chcą się nimi cieszyć.

Festiwal Mediterranea, Do potwierdzenia 2023 r.

Festiwal dla uczczenia kultury śródziemnomorskiej i historii wyspy. Festiwal Mediterranea odbywa się w Gozo. Podczas festiwalu na całej wyspie odbędą się spektakle, koncerty i pokazy. Organizowanych jest wiele działań, od wystaw sztuki po wydarzenia związane z żywnością i napojami, od konferencji archeologicznych po wycieczki historyczne. Poznasz kulturę śródziemnomorską na tym festiwalu, gdzie cała wyspa stała się centrum kulturalnym!

Festiwal Trzech Pałaców 1-12 listopada 2022 r.

Festiwal Trzech Pałaców, jeden z najbardziej imponujących wydarzeń na Malcie, oferuje odwiedzającym spektakularny zakres muzyki i daje możliwość poznania najbardziej spektakularnych miejsc historycznych na Malcie. Pałac Verdala, Pałac San Anton i Pałac Grandmastera otwierają swoje podwoje podczas tego festiwalu, gdzie można poczuć historię, słuchając niezapomnianych dzieł muzyki klasycznej, współczesnej i współczesnej muzyki jazzowej.

Malta International Christmas Choir Fest 2-4 grudnia 2022 r.

Ciesz się kilkoma świątecznymi występami chórów w autentycznych kościołach w stylu barokowym. W festiwalu bierze udział kilka chórów z ponad 12 różnych krajów! Wyspy maltańskie zawsze były punktem zapalnym dla różnorodności kulturowej i ten festiwal nie jest inny, ponieważ celem będzie połączenie różnych tradycji chóralnych. Nie przegap tego wzbogacającego kulturowo doświadczenia podczas najwspanialszego okresu w roku. 

Rock 'N' Roll Christmas Festival 12 - 13 grudnia 2022 r.

Grupa rock'n'rollowa "That'll be the day" przyjedzie na Maltę po raz pierwszy, aby wykonać 2 świąteczne koncerty rockowe w Hilton Conference Centre. Show połączy świąteczne klasyki z komediowymi skeczami. Zespół zabierze publiczność na przejażdżkę po najlepszych częściach rocka i popu na przestrzeni lat.