Malta Kalendarz Imprez 2023

W ciągu roku Malta ma okazje organizować niesamowite wydarzenia, które mogą zainteresować osoby w różnym wieku i o różnym guście. Bogaty kalendarz imprez oferuje przedstawienia, festiwale, pokazy lokalnych i zagranicznych artystów. Każdego roku Malta wita międzynarodowych artystów muzyki klasycznej oraz jazzu i organizuje liczne koncerty.

Ponadto na wyspie można wziąć udział w wydarzeniach sportowych, na lądzie, na wodzie a także w powietrzu. Scena artystyczna oferuje wydarzenia teatralne, pokazy tańca, pantomimikę i więcej. Możesz poznać atmosferę Malty biorąc udział w wydarzeniach tego roku.

Alerts!

Sześć razy w roku Fort St. Elmo oferuje wyjątkowe doświadczenie historii Malty. "Maltańska Grupa Odtwórcza Historyczna" miłuje rekonstrukcję ataku Francuzów pod Napoleońskim (1798-1800). W 50-minutowym widowisku odtworzony zostaje przyjazd Francuzów, rewolta Maltańczyków i przybycie Brytyjczyków, którzy pomogli pokonać Francuzów. Kup bilet w niskiej cenie przy wejściu na fort.

Zmiana Warty

Każdego ostatniego piątku miesiąca o godzinie 10:30 rano, parada zaczyna się na placu St. George w Valletcie. Obejrzyj bieg Armed Forces of Malta Band wzdłuż Republic Street, by przyspieszyć na główną zmianę Warty Pałacu w Valletcie. To tradycyjne i widowiskowe, które trzeba zobaczyć.

Saluting Battery

Saluting Battery, jedno z najważniejszych wydarzeń historycznych Malty, odbywa się codziennie od 12:00 do 16:00 na najwyższym punkcie wyspy. Tradycyjnie żołnierze strzelają ciężkimi działami. Goście zwykle oglądają to historyczne widowisko z Grand Harbour. To wydarzenie nie może być przegapione przez żadnego turystę odwiedzającego Maltę!

Festiwal Muzyki Barokowej w Valletcie, 11-23 stycznia 2023

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Barokowej w Valletcie daje Państwu okazję posłuchać światowej sławy artystów grających muzykę barokową w historycznym, typowo tętniącym życiem środowisku, z naciskiem na lokalną i międzynarodową publiczność. Jednym z głównych miejsc, w których odbywają się przedstawienia, jest Teatr Manoel, najstarszy teatr czynny na świecie, a Katedrala Świętego Jana i Muzeum Archeologiczne w Valletcie to tylko niektóre z fascynujących miejsc, które można odwiedzić. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Barokowej w Valletcie oferuje swoim widzom wspaniałe święto muzyki, które obfituje w piękne koncerty od Bacha po Vivaldiego i znacznie więcej.

Karnawał, 17-21 lutego 2023

Wiosna to czas karnawału, a jeśli szukasz dobrej zabawy, ten weekend na pewno cię nie rozczaruje. Centrum święta znajduje się w Valletcie, ale podobne święta odbywają się w mniejszych miastach na całej wyspie. Na całym obszarze wyspy znajdziesz ludzi ubranych w kolorowe kostiumy, oczekujących na wielką, imponującą paradę. Impreza trwa do późna w nocy w Paceville! Nie przegap tego kolorowego aspektu Malty!

Tydzień Święty, 2 marca - 9 kwietnia 2023

Wielkanoc to wielkie święto na Malcie. Kościoły są bogato udekorowane i wyglądają pięknie wieczorem, kiedy są oświetlone. Nie przegap pięknych parad Wielkopiątkowej i Wielkanocnej w kościołach. Dwie słynne parady odbywają się w Wielki Piątek w Qormi oraz w Wielki Piątek i Wielkanoc w Vittoriosa. Wszyscy Maltańczycy wcielają się w sceny biblijne w kostiumach. W niedzielę Wielkanocną wyspa jest szczególnie pełna radosnego i radosnego atmosfery.

Festa Frawli, 16 kwietnia 2023

Jedną z głównych przyczyn, dla których mieszkańcy wysp z utęsknieniem czekają na wiosnę, jest Festa Frawli! Święto, zwane "Festa Frawli" przez ludzi, odbywa się w Mġarr, wiosce położonej na północy wyspy. Pyszne truskawki są zbierane na święto, a lokalni mieszkańcy przygotowują pyszne przekąski z truskawkami do sprzedaży na straganach znajdujących się na placu przed kościołem parafialnym. Festa Frawli witają lokalnych i zagranicznych gości z pysznymi, aromatycznymi truskawkami, stoiskami i rozrywkami.

Malta International Fireworks Festival, 24-30 kwietnia 2023

Sztuczne ognie są tradycją na Malcie. Lokalni mieszkańcy oraz turyści biorą w nim udział. Wspaniała zatoka La Valletta jest idealnym miejscem na to wydarzenie, podczas którego jest również obchodzona rocznica przystąpienia Malty do UE. Festiwal sztucznych ogni oznacza początek licznych świąt obchodzonych w wioskach na całej wyspie.

Festiwal Zielony w Valletcie, 3-7 maja 2023

Podczas tego Festiwalu, Pjazza San Ġorġ, jednej z największych otwartych przestrzeni w Valletcie, jest zamieniona w piękny ekspozycyjny ogród składający się z ponad 80 000 sezonowych kwiatów. Odkryj różne warsztaty edukacyjne, seminaria, muzykę i rozrywkę wokół Pjazza San Ġorġ i innych miejsc w Valletcie.

Święta wsi

Przez cały rok można blisko poznać historię i tradycję Malty. Każda wioska ma swój dzień świąteczny, znany jako "festa". Tydzień jest poświęcony swojemu szczególnemu patronowi świętemu, a zakończony jest wielką imprezą z wieloma pokazami sztucznych ogni i procesją kościelną na dzień następny. Maltańczycy chętnie dzielą się tą tradycją z turystami!

Earth Garden, 2-4 czerwca 2023

Earth Garden Festival to nietypowy festiwal muzyki na świeżym powietrzu. Festiwal oferuje 5 różnych scen muzycznych: Roots Stage, Enchanted Forest, Electronic Sphere, Strawberry Hill i bardzo dobrze zorganizowaną strefę gier na żywo. To festiwal, który rozpoczyna lato na Malcie i zapewnia wspaniałą zabawę i świetną muzykę w przyjaznym dla środowiska i przyjaznym dla ludzi otoczeniu.

Abode on the Rock, 15-19 czerwca 2023

Organizatorzy z Londynu szykują się do przejęcia kontroli nad siostrzaną wyspą Gozo na Malcie podczas swojego debiutanckiego festiwalu muzyki elektronicznej. Baw się na plaży, na łodzi i tańcz do białego rana, tworząc prawdziwie magiczne przeżycie na tej wspaniałej wyspie Gozo, zaledwie kilka minut promem od Malty kontynentalnej.

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Maltańskich, 16 czerwca - 2 lipca 2023

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Maltańskich odbywa się co roku i oferuje szeroką gamę sztuk, takich jak teatr, taniec, muzyka i malarstwo. Ciesz się szerokim wyborem przedstawień znanych i międzynarodowych artystów na scenach takich jak Mediterranean Conference Centre, Teatr MITP lub St James's Cavalier Centre for Creativity w Valletcie. Wybrana część prezentacji jest darmowa.

Imnarja Summer Folk Festival, 25-29 czerwca 2023

To święto datuje się nawet przed przyjazdem rycerzy św. Jana w 1530 roku. Jego nazwa "Imnarja", "Święto światła", pochodzi od wielu pochodni słonecznych, które pierwotnie towarzyszyły festynom. Dziś święto odbywa się w ogrodach Buskett: rodziny i przyjaciele korzystają z tego dnia, by piknikować, wino płynie w strumieniu, a narodowe specjały, takie jak tradycyjne danie z królika, są podawane. Wieczorem śpiew, gitara i lokalna muzyka ludowa zapewniają rozrywkę.

Tydzień Mody Malty, 28 czerwca - 2 lipca 2023

Tydzień Mody Malty to niesamowity tydzień wspaniałych pokazów mody, imprez i wydarzeń, które spełniają te same standardy, co podobne tygodnie mody odbywające się w innych stolicach mody na całym świecie. Piękne centrum miasta Valletta prezentuje kilku najlepszych talentów Malty w przemyśle modowym, od projektantów mody przez modele chodzące na wybiegu po stylistów i wizażystów. Tydzień kończy się nagrodami Malta Fashion Awards w dniu 2 lipca.

Lost & Found Festival, 29 czerwca - 2 lipca 2023

Lost & Found Festival zaprasza do tańca i słuchania wspaniałej muzyki od Twoich ulubionych DJ-ów i gwarantuje niekończącą się zabawę. Zorganizowane przez DJ Annie Mac, festiwal obiecuje wiele imprez w niektórych z najlepszych klubów na Malcie na świeżym powietrzu, a także imprezy na łodziach, przy basenach i nawet w historycznym zamku! Lost & Found daje Ci możliwość przeżycia ekscytującego weekendu i wspaniałych imprez z mnóstwem ludzi. To jedna z najlepszych opcji dla tych, którzy chcą być częścią długiego weekendu legendarnej zabawy.

Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Malcie, 10-15 lipca 2023

Trzy śródziemnomorskie wieczory pełne muzyki jazzowej w międzynarodowym spektaklu pod fortecami w Valletcie i przed wielkimi molo. Fani jazzu będą zadowoleni z tej okazji, by spędzić piękne wieczory z międzynarodowymi artystami sławnymi na całym świecie w lipcu.

Malta Music Week, 18-23 lipca 2023

Malta Music Week kończy kolejny rok szkolny i zaczyna kolejne wakacje na Malcie. Malta Music Week jest tygodniem pełnym imprez w różnych miejscach oferujący coś dla każdego. To naprawdę magiczny tydzień pełen wolności, muzyki i radości.

Isle of MTV Malta Special, 18 lipca 2023

Roczne wydarzenie Isle of MTV przyciąga co roku ponad 50 000 gości. Show muzyczny obejmuje listę sławnych artystów i oferuje unikalną okazję, by posłuchać najlepszych, najgorętszych artystów muzycznych na żywo i za darmo - w samym świetle słonecznej wyspy maltańskiej. To już jasne: będzie to jeden z najlepszych festiwali muzycznych, których nie można przegapić w Europie.

Rock the South, 20-22 lipca 2023

Rock the South Malta otwiera swoje drzwi dla miłośników muzyki z ponad 30 artystami i różnymi scenami w Zion Reggae Bar. Rock the South Malta gościł już ponad 100 artystów od czasu założenia. Co roku festiwal oferuje niekończącą się zabawę dzięki fantastycznym lokalnym i międzynarodowym zespołom i artystom, prezentującym muzykę od reggae po jazz, rock i punk.

Great Beer Festival Farsons, 25 lipca 2023

W wielkim festiwalu piwa Farsons w małej wiosce Ta'Qali chodzi o dobrą muzykę, dobre drinki i oczywiście dobre piwo. Przewiduje się, że festiwal darmowy z 10-dniowym programem atrakcji i zajęć, w którym będą występy na żywo z muzykami i lokalnymi zespołami, będzie przyciągać tysiące odwiedzających.

Eco Market Malta 2023

Znajomi Ziemi Malty i Eco Market Malta połączyli siły, aby zorganizować targi i imprezę trwającą 2 dni, skupioną na wszystkim, co dobre dla ludzi i planety. Wydarzenie to obejmuje stoiska i uroczystości związane z różnymi produktami trwałymi dla domu, etyczną modą, nietoksycznymi produktami do pielęgnacji osobistej i rękodziełem. Październikowa edycja Eco Market skupi się również na tysiącach lokalnych rolników, którzy codziennie ciężko pracują, aby produkować cudowne, zdrowe i orzeźwiające jedzenie na naszych stołach. Można się spodziewać stoisk z lokalnymi, świeżymi, organicznymi produktami spożywczymi, naturalnymi przekąskami i przekąskami, a nawet z kierowcami serwującymi najprawdziwsze i najbardziej wspaniałe jedzenie. Ten dwudniowy event będzie również hostować stoiska informacyjne, rozmowy na temat świadomości i warsztaty edukacyjne, koncentrując się na dobrej żywności, zrównoważonym stylu życia i pozytywnych praktykach rolniczych. Będzie tam muzyka na żywo, rozrywka i zabawy dla dzieci i dorosłych. Wszystko skupia się na zwiększeniu świadomości i ochronie naszego cennego środowiska. Proszę zauważyć, że rynek funkcjonuje w 100% z zakazem jednorazowych plastików. Eco Market odbywa się raz w miesiącu w różnych miejscach.

Earth Day Green Fair 2023

22-23 kwietnia 2023 w Ghajn Tuffieha, weekend pełen zabawy z edukacyjnymi działaniami, inicjatywami zrównoważonymi, ekologicznymi produktami i świadomością klimatu.

Letni Kiermasz Eco Market, Plac Mellieha, Mellieha, 5-6 sierpnia 2023

Z okazji letniego kiermaszu Eco Marketu, możesz odkryć tajemnice wspaniałych produktów ekologicznych oferowanych przez rolników i producentów na Malcie. Będą dostępne na stoiskach pyszne, zdrowe i świeże produkty regionalne oraz wiele innych towarzyszących produktów, takich jak piwo, kosmetyki naturalne, biżuteria, odzież i akcesoria. Wiele lokalnych i zagranicznych wystawców wykorzystuje te okazje, aby promować swoje ekologiczne inicjatywy, startupy, zrównoważoną produkcję i recykling. Łącząc muzykę, jedzenie i rozrywkę, Eco Market zapewnia przyjazne i ekologiczne święto, które będzie miało w sobie wiele zabawy dla całej rodziny!

Festival Mediterranea, październik 2023

Festiwal Mediterranean to jedno z najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych na Malcie i odbywa się na całej wyspie. W ciągu kilku dni przedstawienia, wystawy, prelekcje i wycieczki historyczne zapełniają całą wyspę. Wszystkie atrakcje są związane z mediterranejską kulturą, a wiele z nich ma związek z historią i kulturą wyspy. Wiele aktywności jest organizowanych, od wystaw sztuki po wydarzenia związane z jedzeniem i picie, po konferencje archeologiczne i historyczne. Podczas tego festiwalu możesz odkryć kulturę śródziemnomorską, gdy cała wyspa staje się centrum kulturalnym!

Festiwal końca lata, Ogrody Gzira, w pobliżu nabrzeża Marina Ta'Xbiex, 29 września - 1 października 2023

Przeżyj trzy dni radości ekologicznej podczas naszego targu ekologicznego w przyjaznej i rodzinnej atmosferze. Wejdź w ciepłą i przyjazną atmosferę, wypełnioną muzyką na żywo, samochodami z jedzeniem, zajęciami dla dzieci i szeroką gamą odkryć w społeczności ekologicznej.

Mdina Classic, 5-8 października 2023

Mdina Grand Prix Classic Car jest corocznym wydarzeniem poświęconym kolekcji samochodów. Tor wyścigowy w Mdina znajduje się na malowniczej wsi pod imponującymi murami dawnej stolicy. Impreza obiecuje magiczny weekend klasycznych wyścigów samochodowych. Od starych samochodów sportowych po nowoczesne modele, wszyscy uczestniczą w tym wydarzeniu, aby zwyciężyć.

Notte Bianca, 7 października 2023

Pałace i muzea pozostają otwarte do późna w nocy, oferując specjalne zniżki na wejściówki, a niektóre są nawet darmowe, takie jak pałac prezydencki. Ulice tętnią eksponatami sztuki wizualnej i przedstawieniami teatralnymi. Muzyka rozbrzmiewa na ulicach, podczas gdy lokalne i międzynarodowe zespoły również wystawiają swoje występy. Oczywiście, kawiarnie i restauracje są otwarte do późna w nocy z jedzeniem i stoiskami o pysznych wędlinach.

Eco Market w Floriana, 8 października 2023

Doświadcz niesamowitej atmosfery i uśmiechniętych twarzy podczas jedynego ekologicznego rynku z unikalnymi produktami ekologicznymi od naszej społeczności małych firm. Zapierające dech w piersiach produkty trwałe, pyszne stoiska z wegetariańskim i wegańskim jedzeniem i piciem, wegańskie piwo, muzyka na żywo i program zawierający bezpłatne zajęcia co każdą godzinę! Możesz znaleźć go tuż przed hotelem Phoenicia.

Festiwal Birgu, 12-15 października 2023

Birgufest, znany niegdyś jako Birgu By Night, zyskał na popularności w ostatnich latach. W dużej mierze dzięki ogromnej urodzie, która wyraża się w tej małej osadzie fortowej. Ta historyczna osada jest w całości oświetlona tysiącami świec rozsianych na każdym kroku i na każdym balkonie. Możesz znaleźć wiele stoisk z jedzeniem, restauracji i zespołów, które zapewnią rozrywkę w nocy.

Rolex Middle Sea Race, 21 października 2023

Rolex Middle Sea Race rozpoczyna się w porcie La Valette. Około 70 łodzi wyrusza w podróż o długości 606 mil morskich, aby przepłynąć przez Cieśninę Mesyńską wzdłuż wschodniego wybrzeża Sycylii. Trasa przebiega wokół Stromboli, Favignana i Pantelleria na Sycylii, a następnie wraca na Maltę przez Lampedusę. Różnorodne krajobrazy i warunki morskie czynią ten wyścig wyzwaniem i wyjątkową atrakcją! Wyścig zaczyna się 15 października.