Malta Kalendarz Imprez 2024

W ciągu roku Malta ma okazje organizować niesamowite wydarzenia, które mogą zainteresować osoby w różnym wieku i o różnym guście. Bogaty kalendarz imprez oferuje przedstawienia, festiwale, pokazy lokalnych i zagranicznych artystów. Każdego roku Malta wita międzynarodowych artystów muzyki klasycznej oraz jazzu i organizuje liczne koncerty.

Ponadto na wyspie można wziąć udział w wydarzeniach sportowych, na lądzie, na wodzie a także w powietrzu. Scena artystyczna oferuje wydarzenia teatralne, pokazy tańca, pantomimikę i więcej. Możesz poznać atmosferę Malty biorąc udział w wydarzeniach tego roku.

Zmiana Warty

Każdego ostatniego piątku miesiąca o godzinie 10:30 rano, parada zaczyna się na placu St. George w Valletcie. Obejrzyj bieg Armed Forces of Malta Band wzdłuż Republic Street, by przyspieszyć na główną zmianę Warty Pałacu w Valletcie. To tradycyjne i widowiskowe, które trzeba zobaczyć.

Saluting Battery

Saluting Battery, jedno z najważniejszych wydarzeń historycznych Malty, odbywa się codziennie od 12:00 do 16:00 na najwyższym punkcie wyspy. Tradycyjnie żołnierze strzelają ciężkimi działami. Goście zwykle oglądają to historyczne widowisko z Grand Harbour. To wydarzenie nie może być przegapione przez żadnego turystę odwiedzającego Maltę!

Festiwal Muzyki Barokowej w Valletcie, 11 - 28 stycznia 2024

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Barokowej w Valletcie daje Państwu okazję posłuchać światowej sławy artystów grających muzykę barokową w historycznym, typowo tętniącym życiem środowisku, z naciskiem na lokalną i międzynarodową publiczność. Jednym z głównych miejsc, w których odbywają się przedstawienia, jest Teatr Manoel, najstarszy teatr czynny na świecie, a Katedrala Świętego Jana i Muzeum Archeologiczne w Valletcie to tylko niektóre z fascynujących miejsc, które można odwiedzić. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Barokowej w Valletcie oferuje swoim widzom wspaniałe święto muzyki, które obfituje w piękne koncerty od Bacha po Vivaldiego i znacznie więcej.

Karnawał, 09 - 17 lutego 2024

Wiosna to czas karnawału, a jeśli szukasz dobrej zabawy, ten weekend na pewno cię nie rozczaruje. Centrum święta znajduje się w Valletcie, ale podobne święta odbywają się w mniejszych miastach na całej wyspie. Na całym obszarze wyspy znajdziesz ludzi ubranych w kolorowe kostiumy, oczekujących na wielką, imponującą paradę. Impreza trwa do późna w nocy w Paceville! Nie przegap tego kolorowego aspektu Malty!

Tydzień Święty, 25 - 31 marca 2024

Wielkanoc to wielkie święto na Malcie. Kościoły są bogato udekorowane i wyglądają pięknie wieczorem, kiedy są oświetlone. Nie przegap pięknych parad Wielkopiątkowej i Wielkanocnej w kościołach. Dwie słynne parady odbywają się w Wielki Piątek w Qormi oraz w Wielki Piątek i Wielkanoc w Vittoriosa. Wszyscy Maltańczycy wcielają się w sceny biblijne w kostiumach. W niedzielę Wielkanocną wyspa jest szczególnie pełna radosnego i radosnego atmosfery.

Festa Frawli, kwiecień 2024

Jedną z głównych przyczyn, dla których mieszkańcy wysp z utęsknieniem czekają na wiosnę, jest Festa Frawli! Święto, zwane "Festa Frawli" przez ludzi, odbywa się w Mġarr, wiosce położonej na północy wyspy. Pyszne truskawki są zbierane na święto, a lokalni mieszkańcy przygotowują pyszne przekąski z truskawkami do sprzedaży na straganach znajdujących się na placu przed kościołem parafialnym. Festa Frawli witają lokalnych i zagranicznych gości z pysznymi, aromatycznymi truskawkami, stoiskami i rozrywkami.

Malta International Fireworks Festival, kwiecień 2024

Sztuczne ognie są tradycją na Malcie. Lokalni mieszkańcy oraz turyści biorą w nim udział. Wspaniała zatoka La Valletta jest idealnym miejscem na to wydarzenie, podczas którego jest również obchodzona rocznica przystąpienia Malty do UE. Festiwal sztucznych ogni oznacza początek licznych świąt obchodzonych w wioskach na całej wyspie.

Festiwal Zielony w Valletcie, maj 2024

Podczas tego Festiwalu, Pjazza San Ġorġ, jednej z największych otwartych przestrzeni w Valletcie, jest zamieniona w piękny ekspozycyjny ogród składający się z ponad 80 000 sezonowych kwiatów. Odkryj różne warsztaty edukacyjne, seminaria, muzykę i rozrywkę wokół Pjazza San Ġorġ i innych miejsc w Valletcie.

Święta wsi

Przez cały rok można blisko poznać historię i tradycję Malty. Każda wioska ma swój dzień świąteczny, znany jako "festa". Tydzień jest poświęcony swojemu szczególnemu patronowi świętemu, a zakończony jest wielką imprezą z wieloma pokazami sztucznych ogni i procesją kościelną na dzień następny. Maltańczycy chętnie dzielą się tą tradycją z turystami!

Earth Garden, 06 - 09 czerwca 2024

Earth Garden Festival to nietypowy festiwal muzyki na świeżym powietrzu. Festiwal oferuje 5 różnych scen muzycznych: Roots Stage, Enchanted Forest, Electronic Sphere, Strawberry Hill i bardzo dobrze zorganizowaną strefę gier na żywo. To festiwal, który rozpoczyna lato na Malcie i zapewnia wspaniałą zabawę i świetną muzykę w przyjaznym dla środowiska i przyjaznym dla ludzi otoczeniu.

Abode on the Rock, 20 - 24 czerwca 2024

Organizatorzy z Londynu szykują się do przejęcia kontroli nad siostrzaną wyspą Gozo na Malcie podczas swojego debiutanckiego festiwalu muzyki elektronicznej. Baw się na plaży, na łodzi i tańcz do białego rana, tworząc prawdziwie magiczne przeżycie na tej wspaniałej wyspie Gozo, zaledwie kilka minut promem od Malty kontynentalnej.

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Maltańskich, 14 - 23 czerwca 2024

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Maltańskich odbywa się co roku i oferuje szeroką gamę sztuk, takich jak teatr, taniec, muzyka i malarstwo. Ciesz się szerokim wyborem przedstawień znanych i międzynarodowych artystów na scenach takich jak Mediterranean Conference Centre, Teatr MITP lub St James's Cavalier Centre for Creativity w Valletcie. Wybrana część prezentacji jest darmowa.

Imnarja Summer Folk Festival, czerwiec 2024

To święto datuje się nawet przed przyjazdem rycerzy św. Jana w 1530 roku. Jego nazwa "Imnarja", "Święto światła", pochodzi od wielu pochodni słonecznych, które pierwotnie towarzyszyły festynom. Dziś święto odbywa się w ogrodach Buskett: rodziny i przyjaciele korzystają z tego dnia, by piknikować, wino płynie w strumieniu, a narodowe specjały, takie jak tradycyjne danie z królika, są podawane. Wieczorem śpiew, gitara i lokalna muzyka ludowa zapewniają rozrywkę.

Tydzień Mody Malty, TBA 2024

Tydzień Mody Malty to niesamowity tydzień wspaniałych pokazów mody, imprez i wydarzeń, które spełniają te same standardy, co podobne tygodnie mody odbywające się w innych stolicach mody na całym świecie. Piękne centrum miasta Valletta prezentuje kilku najlepszych talentów Malty w przemyśle modowym, od projektantów mody przez modele chodzące na wybiegu po stylistów i wizażystów. Tydzień kończy się nagrodami Malta Fashion Awards w dniu 2 lipca.

Lost & Found Festival, TBA 2024

Lost & Found Festival zaprasza do tańca i słuchania wspaniałej muzyki od Twoich ulubionych DJ-ów i gwarantuje niekończącą się zabawę. Zorganizowane przez DJ Annie Mac, festiwal obiecuje wiele imprez w niektórych z najlepszych klubów na Malcie na świeżym powietrzu, a także imprezy na łodziach, przy basenach i nawet w historycznym zamku! Lost & Found daje Ci możliwość przeżycia ekscytującego weekendu i wspaniałych imprez z mnóstwem ludzi. To jedna z najlepszych opcji dla tych, którzy chcą być częścią długiego weekendu legendarnej zabawy.

Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Malcie, 08 - 13 lipca 2024

Trzy śródziemnomorskie wieczory pełne muzyki jazzowej w międzynarodowym spektaklu pod fortecami w Valletcie i przed wielkimi molo. Fani jazzu będą zadowoleni z tej okazji, by spędzić piękne wieczory z międzynarodowymi artystami sławnymi na całym świecie w lipcu.

Malta Music Week, 13 - 17 lipca 2024

Malta Music Week kończy kolejny rok szkolny i zaczyna kolejne wakacje na Malcie. Malta Music Week jest tygodniem pełnym imprez w różnych miejscach oferujący coś dla każdego. To naprawdę magiczny tydzień pełen wolności, muzyki i radości.

Isle of MTV Malta Special, lipiec 2024

Roczne wydarzenie Isle of MTV przyciąga co roku ponad 50 000 gości. Show muzyczny obejmuje listę sławnych artystów i oferuje unikalną okazję, by posłuchać najlepszych, najgorętszych artystów muzycznych na żywo i za darmo - w samym świetle słonecznej wyspy maltańskiej. To już jasne: będzie to jeden z najlepszych festiwali muzycznych, których nie można przegapić w Europie.

Rock the South, 18 - 20 lipca 2024

Rock the South Malta otwiera swoje drzwi dla miłośników muzyki z ponad 30 artystami i różnymi scenami w Zion Reggae Bar. Rock the South Malta gościł już ponad 100 artystów od czasu założenia. Co roku festiwal oferuje niekończącą się zabawę dzięki fantastycznym lokalnym i międzynarodowym zespołom i artystom, prezentującym muzykę od reggae po jazz, rock i punk.

Great Beer Festival Farsons, TBA lipiec 2024

W wielkim festiwalu piwa Farsons w małej wiosce Ta'Qali chodzi o dobrą muzykę, dobre drinki i oczywiście dobre piwo. Przewiduje się, że festiwal darmowy z 10-dniowym programem atrakcji i zajęć, w którym będą występy na żywo z muzykami i lokalnymi zespołami, będzie przyciągać tysiące odwiedzających.

Eco Market Malta TBA 2024

Znajomi Ziemi Malty i Eco Market Malta połączyli siły, aby zorganizować targi i imprezę trwającą 2 dni, skupioną na wszystkim, co dobre dla ludzi i planety. Wydarzenie to obejmuje stoiska i uroczystości związane z różnymi produktami trwałymi dla domu, etyczną modą, nietoksycznymi produktami do pielęgnacji osobistej i rękodziełem. Październikowa edycja Eco Market skupi się również na tysiącach lokalnych rolników, którzy codziennie ciężko pracują, aby produkować cudowne, zdrowe i orzeźwiające jedzenie na naszych stołach. Można się spodziewać stoisk z lokalnymi, świeżymi, organicznymi produktami spożywczymi, naturalnymi przekąskami i przekąskami, a nawet z kierowcami serwującymi najprawdziwsze i najbardziej wspaniałe jedzenie. Ten dwudniowy event będzie również hostować stoiska informacyjne, rozmowy na temat świadomości i warsztaty edukacyjne, koncentrując się na dobrej żywności, zrównoważonym stylu życia i pozytywnych praktykach rolniczych. Będzie tam muzyka na żywo, rozrywka i zabawy dla dzieci i dorosłych. Wszystko skupia się na zwiększeniu świadomości i ochronie naszego cennego środowiska. Proszę zauważyć, że rynek funkcjonuje w 100% z zakazem jednorazowych plastików. Eco Market odbywa się raz w miesiącu w różnych miejscach.

Earth Day Green Fair TBA 2024

22-23 kwietnia 2023 w Ghajn Tuffieha, weekend pełen zabawy z edukacyjnymi działaniami, inicjatywami zrównoważonymi, ekologicznymi produktami i świadomością klimatu.

Letni Kiermasz Eco Market, Plac Mellieha, Mellieha, TBA 2024

Z okazji letniego kiermaszu Eco Marketu, możesz odkryć tajemnice wspaniałych produktów ekologicznych oferowanych przez rolników i producentów na Malcie. Będą dostępne na stoiskach pyszne, zdrowe i świeże produkty regionalne oraz wiele innych towarzyszących produktów, takich jak piwo, kosmetyki naturalne, biżuteria, odzież i akcesoria. Wiele lokalnych i zagranicznych wystawców wykorzystuje te okazje, aby promować swoje ekologiczne inicjatywy, startupy, zrównoważoną produkcję i recykling. Łącząc muzykę, jedzenie i rozrywkę, Eco Market zapewnia przyjazne i ekologiczne święto, które będzie miało w sobie wiele zabawy dla całej rodziny!

Festival Mediterranean, wrzesień 2024

Festiwal Mediterranean to jedno z najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych na Malcie i odbywa się na całej wyspie. W ciągu kilku dni przedstawienia, wystawy, prelekcje i wycieczki historyczne zapełniają całą wyspę. Wszystkie atrakcje są związane z mediterranejską kulturą, a wiele z nich ma związek z historią i kulturą wyspy. Wiele aktywności jest organizowanych, od wystaw sztuki po wydarzenia związane z jedzeniem i picie, po konferencje archeologiczne i historyczne. Podczas tego festiwalu możesz odkryć kulturę śródziemnomorską, gdy cała wyspa staje się centrum kulturalnym!


Dzień Niepodległości, 21 września 2024 r.

Malta uzyskała polityczną niezależność od Wielkiej Brytanii 21 września 1964 roku. Wieczorem maltańska flaga została podniesiona na Independence Arena we Florianie, przy aplauzie ogromnego tłumu ludzi. Od tego czasu co roku 21 września odbywa się wiele uroczystości i działań, aby odpowiednio uczcić ten dzień

Festiwal końca lata, Ogrody Gzira, w pobliżu nabrzeża Marina Ta'Xbiex, wrzesień - październik 2024

Przeżyj trzy dni radości ekologicznej podczas naszego targu ekologicznego w przyjaznej i rodzinnej atmosferze. Wejdź w ciepłą i przyjazną atmosferę, wypełnioną muzyką na żywo, samochodami z jedzeniem, zajęciami dla dzieci i szeroką gamą odkryć w społeczności ekologicznej.

Mdina Classic, październik 2024

Mdina Grand Prix Classic Car jest corocznym wydarzeniem poświęconym kolekcji samochodów. Tor wyścigowy w Mdina znajduje się na malowniczej wsi pod imponującymi murami dawnej stolicy. Impreza obiecuje magiczny weekend klasycznych wyścigów samochodowych. Od starych samochodów sportowych po nowoczesne modele, wszyscy uczestniczą w tym wydarzeniu, aby zwyciężyć.

Notte Bianca, październik 2024

Pałace i muzea pozostają otwarte do późna w nocy, oferując specjalne zniżki na wejściówki, a niektóre są nawet darmowe, takie jak pałac prezydencki. Ulice tętnią eksponatami sztuki wizualnej i przedstawieniami teatralnymi. Muzyka rozbrzmiewa na ulicach, podczas gdy lokalne i międzynarodowe zespoły również wystawiają swoje występy. Oczywiście, kawiarnie i restauracje są otwarte do późna w nocy z jedzeniem i stoiskami o pysznych wędlinach.

Eco Market w Floriana, października 2024

Doświadcz niesamowitej atmosfery i uśmiechniętych twarzy podczas jedynego ekologicznego rynku z unikalnymi produktami ekologicznymi od naszej społeczności małych firm. Zapierające dech w piersiach produkty trwałe, pyszne stoiska z wegetariańskim i wegańskim jedzeniem i piciem, wegańskie piwo, muzyka na żywo i program zawierający bezpłatne zajęcia co każdą godzinę! Możesz znaleźć go tuż przed hotelem Phoenicia.

Festiwal Birgu, TBA październik 2024

Birgufest, znany niegdyś jako Birgu By Night, zyskał na popularności w ostatnich latach. W dużej mierze dzięki ogromnej urodzie, która wyraża się w tej małej osadzie fortowej. Ta historyczna osada jest w całości oświetlona tysiącami świec rozsianych na każdym kroku i na każdym balkonie. Możesz znaleźć wiele stoisk z jedzeniem, restauracji i zespołów, które zapewnią rozrywkę w nocy.

Rolex Middle Sea Race, 23 - 25 października 2024

Rolex Middle Sea Race rozpoczyna się w porcie La Valette. Około 70 łodzi wyrusza w podróż o długości 606 mil morskich, aby przepłynąć przez Cieśninę Mesyńską wzdłuż wschodniego wybrzeża Sycylii. Trasa przebiega wokół Stromboli, Favignana i Pantelleria na Sycylii, a następnie wraca na Maltę przez Lampedusę. Różnorodne krajobrazy i warunki morskie czynią ten wyścig wyzwaniem i wyjątkową atrakcją! Wyścig zaczyna się 15 października.

Arti Fil-Misraħ, TBA 2024

Ulice północnego miasta Mellieħa zmieniają się w każdy piątek lipca, prezentując lokalnych artystów, muzyków, rzemieślników i podobne talenty dla mieszkańców i turystów. Idealny sposób na rozpoczęcie weekendu.

Ghanafest, TBA 2024

Ghanafest to maltański festiwal muzyki folkowej, który trwa trzy dni każdego roku w czerwcu. Tradycyjna kuchnia maltańska i zapierające dech w piersiach widoki ogrodów Floriana Argotti towarzyszą festiwalowi. Oprócz maltańskiej muzyki ludowej na scenie występują lokalni muzycy i grupy. Podczas trzydniowego festiwalu na straganach odbywają się różne wystawy rękodzieła.