Malta kalendarz imprez 2019

Uwaga!

Sześć razy w roku, Fort St. Elmo rekonstruuje bardzo szczególne wydarzenie z historii Malty. "Historyczna inscenizacja Grupa Malty" pokazuje atak Napoleona (1798/00) na Malte. Podczas tych 50 minut przedstawiony jest atak Francuzów, bunt Maltańczyków i Anglików, którzy pomogli pokonać Francuzów. Aktorzy noszą oryginalne stroje i łączą je ze współczesnymi rekwizytami. Bilety są dostępne w wejściu fortu.

Zmiana warty.

W każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 10.30 rozpoczyna się parada na Placu św. Jerzego (St George's Square ) w Valletcie. Siły Zbrojne Malty marszują w dół ulicą Republikańską, aby następnie zastąpić Gwardię Główną z Pałacu w Vallettcie. Jest to tradycyjny i spektakularny pokaz warty obejrzenia.

Karnawał, 28.02.2019 - 05.03.2019

Wiosna to czas karnawału, a jeśli chcesz się wybrać na dobrą imprezę, to zrób to w weekend. Centrum uroczystości jest Valletta, ale są podobne imprezy w mniejszych miejscowościach. Na całej wyspie znajdziesz ludzi w kolorowych kostiumach oraz wielkie parady. Imprezy odbywają się w nocy w Paceville! Nie przegap tej kolorowej strony Malty!

Tydzień Wielkanocny, 14.04.2019 - 20.04.2019

Wielkanoc to wielkie święto na Malcie. Kościoły są bogato zdobione i pięknie oświetlone w godzinach wieczornych. Nie przegap wspaniałej wielkanocnej parady koscielnej w Wielki Piątek i Wielką Niedzielę. Odbywa się ona w Wielki Piątek w Qormi oraz w Wielki Piątek i Niedzielę Wielkanocną w Vittoriosa. Wielu Maltańczyków bierze w nich udział i rekonsturuje sceny biblijne w kostiumach. Szczęśliwy i radosny nastrój obejmuje cała wyspę w Niedzielę Wielkanocną.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki na Malcie 2019, 29.04.2019 - 10.05.2019

Europejska Fundacja Wspierania Kultury (EUFSC) we współpracy z Orkiestrą Maltańskiej Filharmonii, w ramach programu Valletta 2018 - Stolica Kultury, będzie oferować swoim partnerom możliwość uczestnictwa w różnych imprezach. Możesz oczekiwać muzyki klasycznej w wielu różnorodnych formach, takich jak solo recitals, koncerty kameralne i wielkie koncerty orkiestrowe z udziałem uznanych artystów, wschodzących gwiazd i niesamowitych nowych talentów.

Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni na Malcie, 24.04.2019 - 04.05.2019

Festiwal fajerwerków ma długą tradycję na Malcie. Biorą w nim udział zarówno mieszkańcy jak i turysci. Port w Vallettcie jest idealnym miejscem na do obejrzenia tego wydarzenia, podczas którego będzie rownież obchodzona siódma rocznica członkostwa w Uni Europejskiej. Festiwal fajerwerków jest startem imprez na wielu wsiach na całej Malcie.

Średniowieczna Mdina, 05.05.2019 - 06.05.2019

Średniowieczny Festiwal w miescie Mdina umożliwia odwiedzającym podróż w czasie do czasów rycerskich. Muzycy grają na ulicach, a całe miasto jest ozdobione kwiatami. Muzea, kościoły i inne historyczne miejsca są otwarte dla wszystkich odwiedzających w ten weekend.

Festiwale Wsi

Przez cały rok, można poznać historię i tradycję Malcie z bliska. Każda wioska ma wyznaczony swój dzień festiwalu. Jeden tydzień jest dedykowany do danego patrona, zwieńczony wielką imprezą z wielką ilością fajerwerków i parady kościołów. Maltańczycy chętnie podzielą się tą tradycją z wami!

Valletta Green Festival, do potwierdzenia

Podczas tego festiwalu Plac Św. Jerzego (Pjazza San Ġorġ), jedna z największych otwartych przestrzeni w Valletcie, zostanie przekształcona w oszałamiający pokaz złożony z około 80 0000 sezonowych roślin i kwiatów. Odkryj różnorodne warsztaty edukacyjne, seminaria, muzykę i rozrywkę na Pjazza San Ġorġ, oraz innych miejscach wokoło Valletty.

Malta Fashion Week, do potwierdzenia

Mercedes-Benz Fashion Week Malta jest tygodniem znakomitych pokazów mody. Tydzień ten osiągnął najwyższe standardy podobnych tygodni mody odbywających się w miastach na całym świecie. Wspaniała stolica Valletta prezentuje najbardziej utalentowanych projektantów mody oraz modeli, stylistów i artystów makijażu na Malcie.

Malta Music Week, 27.06.2019 - 01.07.2019

Malta Music Week oznacza koniec kolejnego roku szkolnego i początek wspaniałego lata na Malcie. M.M.W to tydzień pełen imprez w różnych miejscach i wibracji dla każdego. Jest to naprawdę magiczny tydzień pełen swobody i radości.

Isle of MTV Malta Special, 27.06.2019

Roczny Isle imprezy MTV przyciąga ponad 50.000 turystów rocznie. Widowisko muzyczne obejmuje światowej klasy zespoły i oferuje wyjątkową okazję usłyszeć najlepszych muzyków na żywo i za darmo. To już pewne: to będzie po raz kolejny jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Europie.

Arti Fil-Misraħ, każdy piątek lipca

Ulice północnego miasta Mellieħa w każdy piątek lipca, będą zamieniać się w niesamowite show, ukazując lokalnych artystów, muzyków, rzemieślników i inne talenty, jako wyjątkowo atrakcja dla mieszkańców i turystów. Idealny sposób na rozpoczęcie weekendu.

Festiwal Sztuki, do potwierdzenia

Odbywa się co roku i oferuje szeroki wybór atrakcji, takich jak kino, taniec, muzyka i malarstwo. Ciesz się szerokim wyborem występów znanych artystów, zarówno maltańskich i międzynarodowym, w miejscach takich jak Mediterranean Conference Centre, Teatr MITP lub St James Cavalier Centrum Kreatywności w Valletta. Wybór prezentacji jest bezpłatny.

L'Imnarja Letni Festiwal Folklorystyczny, do potwierdzenia

To święto sięga nawet czasów sprzed 1530 roku. Jego nazwa "L' Imnarja ", "Festiwal Światła", ma swoje źródło w wielu pożarach, które pierwotnie towarzyszyły uroczystości. Obecnie strona znajduje się w Buskett Gardens: rodzina i przyjaciele robią piknik, wino płynie oraz serwowane są przysmaki narodowe, takie jak tradycyjne dania jak królik. W godzinach wieczornych nie zabraknie śpiewu oraz lokalnej muzyki ludowej.

Malta Jazz i Rock Festival, 15.07.2019 - 20.07.2019

Trzy noce śródziemnomorskie pełne międzynarodowego jazzu ze spektakularnym widokiem odbendą się pod twierdzą w Vallettcie. Fani jazzu spędzą tu wspaniale czas.

Festiwal Piwa, 26.07.2019 - 04.08.2019

The Farsons Great Beer Festival- Festival piwa odbywa sie w małej wiosce Ta 'Qali .Tutaj znajdziesz oprócz dobrego piwa rownież muzykę oraz wspaniałe jedzenie. Festiwal odwiedza co roku kilka tysięcy ludzi. Program jest wypełniony mnóstwem rozrywki, a wiele barów oferuję jedzenie i napoje. Liczne występy na żywo lokalnych muzyków i zespołów można podziwiac na scenie na świeżym powietrzu.

Dzień Zwycięstwa, 8 września 

08 września jest bardzo szczególnym dniem na Malcie. Odbywają się tego dnia trzy różne uroczystosci: festiwal religijny narodzin Najświętszej Maryi Dziewicy , dzień zakonczenia oblężenia w 1565 oraz dzień, w którym została pokonana armia włoska przez Brytyjczyków podczas drugiej wojny światowej. Uroczystości odbywają się w Senglea, Naxxar, Mellieha i Xaghra, Gozo. Od 1878 roku port organizuje regaty wiosłowe, w których bierze udział do sześciu zespołów.

Dzień Niepodległości, 21 września 

Malta uzyskała niepodległość polityczną we wrześniu 1964. W nocy z 21 września , maltańska flaga została podniesiona na arenie Niepodległości w miescie Floriana. Od tego czasu 21 września odbywa się wiele uroczystości, aby uczcić ten dzień.

Miedzynarodowy pokaz Airshow, do potwierdzenia 

Odbywa on się co roku we wrześniau na lotnisku na Malcie, Malta International Air Show, jest jedną z największych imprez plenerowych na Malcie i zyskał wsród mieszkanców i turystów zasłużoną reputację jednejz najlepszych imprez na świeżym powietrzu na Malcie.

Klasyczna Mdina, do potwierdzenia

Mdina Grand Prix Classic Car odbywa się co roku w październiku. Mdina to malownicza, imponująca starożytna stolica Malcy. Zapowiada się magiczny weekend klasycznych wyścigów samochodowych. Stare, klasyczne automobile, czy sportowe i nowoczesnymi samochody- każdy znajdzie coś dla siebie. 

Notte Bianca, Valletta, 05.10.2019

Pałace i muzea są otwarte do późna ze specjalnymi rabatami na wejścia, niektóre są bezpłatne, jak na przykład wejście do Pałacu Prezydenckiego.Na ulicach odbywają się wystawy sztuki wizualnej oraz spektakle teatralne. Można posłuchać lokalnych oraz zagranicznych zespołów muzycznych. Oczywiście, kawiarnie i restauracje są również otwarte do późna.

Festiwal Birgu, 12.10.2019 - 14.10.2019

Festiwal Birgu, znany również jako Birgu nocą, zyskał w ciągu ostatnich lat na popularności. Głównie ze względu na niesamowity urok tego malutkiego miasta. Ta historyczna miejscowość jest oświetlona tysiącami świec, które są umieszczone dosłownie wszędzie, nawet na prywatnych balkonach. Będzie można znaleźć szeroką gamę stoisk spożywczych, restauracji oraz posłuchać zespołów muzycznych.

Rolex Middle Sea Race , do potwierdzenia

W tym roku, Rolex Middle Sea Race obchodzi 32. rocznicę. Z portu w Valletcie, około 70 krążowników wyruszy w podróż i pokona 606 mil. Wyprawa obejmuje Stromboli, Favignana i Pantelleria na Sycylii. Trasa powrotna na Maltę prowadzi przez Lampeduse. Różne krajobrazy morskie sprawią, że to wyzwanie będzie szczególnie atrakcyjne! Wyscig odbędzie się w dniu 19 października.