Pogoda na Malcie

Malta ma niepowtarzalny klimat z temperaturami sięgającymi do 34° C w lecie (lipiec i sierpień), w okresie występowania ciepłych afrykańskich wiatrów Sirocco.

Najniższa średnia temperatura dnia wynosi 15° C i została odnotowana w styczniu. Natomiast najwyższa liczba opadów została zmierzona w okresie od listopada do lutego. W okresie wiosennym i letnim deszcz na Malcie jest raczej rzadkością.

Sezon kąpielowy trwa od maja do października.

 stycz.lutymar.kwiec.majczerw.lip.sierp.wrzes.pazdz.listop.grudz.

Średnia temperatura

13°C

13°C

14°C

16°C

20°C

23°C

27°C

27°C

25°C

21°C

17°C

14°C

Średnia wysoka temperatura

16°C

16°C

18°C

20°C

24°C

29°C

32°C

32°C

28°C

25°C

21°C

18°C

Średnia niska temperatura

13°C

13°C

15°C

17°C

20°C

24°C

27°C

28°C

25°C

22°C

18°C

15°C

Średnie opady deszczu

95 mm

63 mm

37 mm

26 mm

9 mm

5 mm

0 mm

6 mm

67 mm

77 mm

109 mm

108 mm

Średnia temperatura morza

17°C

16°C

16°C

17°C

19°C

22°C

26°C

27°C

26°C

24°C

22°C

19°C

maltaweather.com

Pogoda na Malcie 2022

Malta ma klimat śródziemnomorski. Lata są gorące, słoneczne i suche, a zima ciepła, ale deszczowa i wietrzna. Malta jest jednym z najbardziej nasłonecznionych krajów w Europie, z ponad 300.000 godzinami nasłonecznienia rocznie. Nawet w listopadzie, który jest najbardziej deszczowym miesiącem, ma 161 godzin nasłonecznienia, czyli ponad dwukrotnie więcej niż wiele miast europejskich.

Sezon morski (na pływanie) na Malcie trwa prawie 6 miesięcy. Od maja do końca października można cieszyć się krystalicznie czystymi wodami Malty, a nurkowie mogą korzystać z wód przez cały rok.

Średnie nasłonecznienie Malty

LATO

Na Malcie lata są dość słoneczne i ciepłe. Latem prawie nie widać deszczu. Temperatura morza jest również najwyższa w miesiącach letnich. Dlatego Malta jest tak popularnym wyborem na wakacje. Czasami temperatury mogą być gorętsze niż normalnie z powodu wilgoci. Dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do maltańskich temperatur i długich godzin słonecznych, należy nakładać na siebie dużo kremu przeciwsłonecznego.

Co zapakować: Jeśli odwiedzasz Maltę w miesiącach letnich, zdecydowanie potrzebujesz ochrony przed słońcem, w tym kremu przeciwsłonecznego, okularów przeciwsłonecznych i kapelusza. Potrzebujesz tylko lekkich ubrań, takich jak koszulki, szorty i letnie sukienki. Ze względu na upał polecamy wybór japonek zamiast butów zamkniętych. Na koniec, nie zapomnij zabrać ze sobą stroju kąpielowego!

WIOSNA I JESIEŃ

Wiosna i jesień to najlepsze czasy, aby doświadczyć Malty, jeśli chcesz uniknąć tłumu i wysokich temperatur. Zazwyczaj dni są słoneczne, ale trzeba być przygotowanym na niespodziewane deszcze i pochmurne dni. Ponieważ temperatura morza nie spada znacznie w tych miesiącach, można cieszyć się morzem od ostatnich miesięcy wiosny do połowy jesieni. Należy zauważyć, że w ostatnich dniach jesieni pogoda może być dość wietrzna ale łagodna.

Co zapakować: Ponieważ pogoda nie jest zbyt zimna, można zabrać ze sobą koszulki z krótkim rękawem i szorty, ale warto też zabrać ze sobą kilka koszul z długim rękawem, lekką kurtkę z kapturem. W ciągu tych miesięcy możesz nosić sandały, ale nie zapomnij zabrać ze sobą zamkniętych butów. Szczególnie jeśli planujesz odwiedzić Maltę po pierwszej połowie jesieni, polecamy zabrać ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy oraz parasol.

Deszczowe dni na Malcie

ZIMA

Zima to najzimniejsza pora roku. Pogoda może być słoneczna lub pochmurna i deszczowa. Jednak miesiące zimowe to miesiące najbardziej deszczowe. Średnia temperatura wynosi około 15 stopni, jednak wiatr może sprawić, że poczuje się ją chłodniej. Pływanie nie jest zalecane o tej porze roku, ale można cieszyć się dniami na plaży na wyspie pod zimowym słońcem.

Co zapakować: W miesiącach zimowych pogoda jest dość deszczowa i wietrzna. Tak więc, dobrym pomysłem może być zabranie ze sobą ciepłego ubrania. Polecamy również zabranie wiatroszczelnego płaszcza. Aby zapewnić Ci ciepło i suchość, zamknięte obuwie będzie najlepszym wyborem na ten sezon.

Jeśli jesteś zainteresowany przyjazdem na Maltę, aby cieszyć się niesamowitą pogodą podczas nauki języka angielskiego zapoznaj się z naszymi kursami i cenami lub uzyskaj bezpłatną szybką wycenę z góry strony.