Historia Malty

Malta to archipelag usytuowany w centrum Morza Śródziemnego z bogatą historią. Dawniej była domem dla starożytnych cywilizacji i europejskich rodzin królewskich. Malta zawdzięcza swoją bogatą kulturę i historię swojej atrakcyjnej lokalizacji.

Na skrzyżowaniu Wschodu i Zachodu, od ponad 7000 lat wyspy należące do Malty były domem, twierdzą, centrum handlu i schronieniem dla wielu osób. Neolityczni budowniczy świątyń, Fenicjanie, apostoł Paweł, Rycerze św. Jana, Napoleona i Imperium Brytyjskiego pozostawili swój ślad na maltańskich wyspach.

Wyspy ta mają wiele zabytków, które są częścią Światowego Dziedzictwa Kulturowego: tajemnicze prehistoryczne świątynie, stolica Valletta zbudowana przez rycerzy, ufortyfikowanie średniowiecznego miasta Mdina i dom potomków Normanów. Zarówno pałace jak i katedry Valletty i Mdiny stanowią jedne z najcenniejszych skarbów Europy.

Odwiedzając sąsiednią wyspę Gozo, można odkryć niemal dziewicze życie wiejskie. Postrzępiony "krajobraz szeregowy" Gozo został stworzony przez ludzi ponad tysiąc lat temu.

Wyspy są kalejdoskopem przeszłości i teraźniejszości: fascynujące dziedzictwo kultury europejskiej i śródziemnomorskiej tradycji.