Wycieczki szkolne

Maltalingua Activity Blog

Valletta

Stolica Malty z rozległym portem rozciąga się na wschodnim wybrzeżu wyspy. Ta wycieczka poprowadzi Cię przez tętniące życiem ulice w Valletcie, które są częścią Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zaplanowane są również przystanki w Barracca Gardens, które oferują wspaniały widok na port Grand, na Trójmiasto oraz na światowej sławy katedrę St. John Co-Cathedral.

Mdina

Dawna stolica Malty została wybudowana na wzgórzu w centrum wyspy i oferuje imponujący widok. Mdina, znana również jako "ciche miasto", wyśle Cię w podróż do średniowiecza. Małe uliczki wiją się w kierunku popularnej platformy widokowej, która w pogodne dni zapewni świetny widok na całą wyspę.

Jeep Safari- wycieczka do Gozo

Jednodniowa wycieczka do Gozo- najmniejszej sąsiedniej wyspy Malty! Pokażemy Ci najciekawsze miejsca, które z reguły są pomijane przez wycieczki autokarowe. Nasi doświadczeni przewodnicy zabiorą Cię w nadmorską podróż do znanych miejsc, takich jak Azure Window, stolicy Viktorii i innych malowniczych miejsc. Przy sprzyjającej pogodzie będzie można skorzystać z kąpieli w morzu.

Piaszczyste plaże

Piaszczyste plaże Malty północnej są bardzo popularne. Szczególnie warto wybrać się na nie w weekendy. Golden Bay i jej dwie mniejsze plaże boczne, Mellieha Bay i Paradise Bay są godne polecenia. Bardzo łatwo jest do nich dojechać autobusem, co pozwala na odkrywanie wyspy bez pośpiechu.

Comino i Blue Lagoon

Ciesz się krystalicznie czystą wodą i odkryj Maltę z jej najwspanialszej strony! Żaglowiec zabierze Cię wzdłuż wybrzeża Malty do sąsiedniej morskiej wyspy Comino. Blue Lagoon słynie z turkusowej wody oraz z jej karaibskiego stylu. Pływanie i opalanie się na białych, piaszczystych plażach to sama przyjemność.

Kluby, bary, restauracje

St Julian jest ulubionym miejscem turystów, którzy chcą korzystać z zalet nocnego życia Malty. Wspaniale bary i wyśmienite restauracje można znaleźć na każdym rogu. Dzielnica Paceville oferuje kluby dla wszystkich gustów muzycznych, bez dodatkowych opłat. Havana Club, Hugo, Salsa Klub Fuego i Bar Native serdecznie zapraszają wszystkich odwiedzających wyspę! Sporadyczne koncerty, nowoczesne kino oraz kręgielnia uzupełniają tę scenerię.

Nurkowanie

Nieważne, czy jesteś już doświadczonym nurkiem lub czy jeszcze nigdy w życiu nie miałeś na sobie maski do nurkowania i płetw, my znajdziemy odpowiednią dla Ciebie szkołę nurkowania. Poznaj i pokochaj urzekający, podwodny świat Malty!

Gra w golfa

Marsa Sports Club oferuje salę klubową oraz 18-dołkowe pole golfowe w pobliżu Valletty. Pole golfowe stanowi wyzwanie dla doświadczonych golfistów, jest także idealne dla początkujących. Niektóre dołki są trudne (par 5), wymagają pewnej praktyki. Pola golfowe znajdują się około 20 minut jazdy samochodem od szkoły językowej.

Sycylia

Podczas tej jednodniowej wycieczki na Sycylię popłyniesz katamaranem z Malty do Włoch. Po około 90 minutach na łodzi, przesiądziesz się do komfortowego autobusu, który zabierze Cie do typowej sycylijskiej wioski rybackiej Pozzallo. Poza wycieczką do Katanii, możesz także wybrać się na wycieczkę do wulkanu Etna, największego i najbardziej aktywnego wulkanu w Europie! W zależności od pory roku, będziesz również mogł wybrać się do Taormina lub Modica, gdzie jeszcze raz przed powrotem na Maltę, będziesz mógł odczuć śródziemnomorską atmosferę.