Nauczyciele

Nasi nauczyciele pochodzą z całego świata i są zobowiązani do posiadania lokalnego certyfikatu TEFL lub uznanych międzynarodowych certyfikatów Uniwersytetu Cambridge CELTA lub DELTA kwalifikacji (lub ich odpowiedników). Rekrutujemy przyjaznych, dojrzałych, dobrze wykształconych i energicznych nauczycieli, którzy angażują się w pracę z uczniami. Nasi nauczyciele są kluczem do sukcesu językowego naszych kursantów.

Zachęcamy nauczycieli i uczniów do integracji zarówno wewnątrz i poza klasą. Nasi wykładowcy są bardzo zaangażowani w zajęcia szkolne i często towarzyszą uczniom w zajęciach pozaszkolnych.

Wierzymy, że sukces każdej szkoły językowej jest uzależniony od mocnych stron nauczycieli. Zespół Maltalingua jest specjalnie przeszkolony do nauczania języka angielskiego jako języka obcego i pracuje według nowoczesnej filozofii EFL.

 

Alfred BrincatAlfred Brincat:

Nazywam się Alfred i od dwudziestu lat uczę jęz. angielskiego w zakresie medycyny, biznesu, turystyki, techniki i innych dziedzin. W rzeczywistości byłem jednym z pierwszych nauczycieli, którzy uzyskali licencje EFL. Otrzymałem również z wyróżnieniem dyplom BA języka angielskiego, oraz uczestniczyłem w kursie Business Studies na MCAST. Jestem również licencjonowanym przewodnikiem turystycznym.

Z biegiem lat zbierałem doświadczenie w różnych branżach; byłem asystentem menadżera na maltańskich targach, potem zostałem mianowany menadżerem do sprzedaży i dystrybucji. Jako fotograf i kamerzysta, nakręciłem kilka unikalnych filmów, takich jak na przykład wideo na pogrzebie zmarłego biskupa Gonzi; czy czterogodzinny film dokumentacyjny o Brazylii.

Teraz pracuje w szkole Maltalingua i uważam, że nie ma lepszego miejsca pracy dla nauczyciela a także lepszego miejsca do nauki jęz. angielskiego. Szkoda, że tak długo to trwało zanim trafiłam do Maltalingua. Uwielbiam tę pracę i wspaniałych ludzi, wśród których pracuję.

 

Brian DimechBrian Dimech:

W przeciwieństwie do niektórych moich kolegów nauczam dopiero od niedawna. Pierwszy raz pracowałem dla Maltalingua kilka lat temu, ale poszedłem na dalsze studia. Po ich ukończeniu, postanowiłem powrócić do Maltalingua na okres letni i zostałem aż do dzisiaj.  Pracować i uczyć w szkole Maltalingua to ogromna przyjemność.

Choć nauczam od niedawna, to naprawdę nauczyłem się już bardzo dużo od moich kolegów. Staram się nauczać języka w jak najbardziej dostępny sposób. Jestem szczęśliwy obserwując postępy moich uczniów. Fascynujące w pracy tutaj jest to, że co tydzień poznaję nowe osoby przybywające do nas z różnych zakątków świata. Najmniej podobają mi się pożegnania z naszymi kursantami.

Oprócz nauczania, jestem absolwentem kierunku o systemach Ziemi i lubię spędzać mój wolny czas będąc kreatywny. W ciągu ostatnich kilku lat wziąłem udział w licznych produkcjach teatralnych i telewizyjnych, a obecnie jestem dyrygentem chóru, w którym śpiewałem przez ostatnich 6 lat.

 

Caroline DaviesCaroline Davies:

Witam, mam na imię Caroline i pochodzę z Anglii. Przylatywałam na Maltę przez wiele lat, ale ostatecznie przeprowadziłam się tu na stałe w marcu 2015 roku. Do kadry Maltalingua dołączyłam w kwietniu 2015 roku. Od początku miałam przeczucie, że ta szkoła jest niepowtarzalna!

Nauczanie kursantów jęz. angielskiego sprawia mi wielką przyjemność, niezależnie od ich wieku i poziomu. Nauczam angielskiego na poziomie standardowym, biznesowym oraz prowadzę lekcje indywidualne. Na przestrzeni lat zdobyłam duże doświadczenie w branży nieruchomości i w sprzedaży, a także w dziedzinie zdrowia i urody. Miałam wielkie szczęście, ponieważ poprzez moją pracę mogłam dużo podróżować po świecie. Interesują mnie różne kultury, ludzie i potrawy z różnych stron świata.

Jestem przyjazną osobą i staram się, aby moi kursanci czuli się na zajęciach swobodnie. Moje hobby to jazda konna, taniec, książki, muzyka, teatr, gotowanie oraz długie spacery.

Czekam na Ciebie w Maltalingua!

 

Danielle ApapDanielle Apap:

Nazywam się Danielle, jestem wykwalifikowanym nauczycielem języka angielskiego z certyfikatem CELTA. W Maltalingua pracuję od maja 2015 roku. Nauczałam  angielskiego jako języka obcego w Jersey (Wyspy Normandzkie), w Barcelonie a teraz jestem tutaj. Przeniosłam się na Maltę w 2015 roku i jestem tutaj bardzo szczęśliwa. Kocham zarówno samą wyspę jak i pracę w szkole Maltalingua. Uwielbiam tą ciepłą, przyjazną atmosferę i myślę, że to najlepsze miejsce do nauki języka angielskiego.

Jako, że jestem z Jersey, przeniosłam się więc z jednej, bardzo małej, zimnej wyspy do nieco większej, bardziej gorącej. Studiowałam sztuki piękne i kulturę wizualną i nadal poświęcam się sztuce oraz fotografii.

 

James Perry ZammitJames Perry Zammit:

Nauczam angielskiego jako języka obcego od 2009 roku.  Specjalizuje się w angielskim standardowym, biznesowym oraz akademickim ze szczególnym naciskiem na poprawę umiejętności mówienia i pisania oraz prezentację przed grupą. Moje osobiste doświadczenia zawodowe to: 8 lat jako dyrektor w gastronomii, 3 lata w produkcji telewizyjnej i radiowej, oraz 7 lat pracy w branży hotelarskiej. Te doświadczenia są bardzo przydatne również w mojej pracy w szkole. W przeszłości odbyłem wiele prezentacji publicznych, brałem udział w produkcjach telewizyjnych i radiowych w całej Europie, a nawet otrzymałem drugoplanową rolę w rosyjskim filmie.

Jestem biegły w języku angielskim, włoskim i maltańskim. Mówię także trochę po francusku i rosyjsku. Doskonale rozumiem trudności związane z nauką języka obcego.

W wolnym czasie prowadzę zajęcia jako trener japońskiej sztuki walki Kendo. Poza tym uwielbiam tańczyć salsę, merengue, bachata, tango. Moja pasją jest również gotowanie. 

 

Jonathan DunnJonathan Dunn:

Nazywam się Jonathan, i pochodzę z pięknego miasta Glasgow w Szkocji. Posiadam doświadczenie zawodowe jako aktor. Przez ostatnie siedem lat pracowałem w wielu produkcjach teatralnych i radiowych w Wielkiej Brytanii. Na Maltę przeniosłam się w maju 2014 roku i od razu rozpocząłem moją prace jako nauczyciel w szkole  Maltalingua. Uwielbiam wspominać każdą minutę tych ostatnich dwóch lat. Nauczanie jest dla mnie połączeniem ciężkiej, intelektualnej pracy z zabawą oraz możliwością poznania ludzi z całego świata! Staram się wnieść odrobinę kreatywności i dramatu do moich lekcji. Mój styl nauczania to przede wszystkim – dobra zabawa!

Cieszę się, że mogę nazwać Maltę moim nowym domem. Ta niesamowita, malutka wyspa oferuje wiele do zrobienia i zobaczenia! Moje zainteresowania to podróże, spotkania z rodziną i przyjaciółmi oraz spędzanie czasu z moim psem Jock! Jestem pewien, że po twoim przyjeździe na Maltę będziesz zachwycony szkołą i jej wspaniała kadrą a także wyspą, która zostaje w pamięci na całe życie. Czekam na ciebie!

 

Kristina Cassar DowlingKristina Cassar Dowling:

Jestem Kristina i uczę języka angielskiego od 2009 roku. W szkole Maltalingua jestem nauczycielem oraz pracuję w zespole administracyjnym. Posiadam kwalifikacje CELTA. Ukończyłam studia na kierunku język angielski oraz historia sztuki na Uniwersytecie Maltańskim. Czasem mam takie uczucie, że to nie ja zdecydowałam się na angielski, tylko to angielski zdecydował się na mnie. Zawsze fascynował mnie ten język. Uwielbiam literaturę angielską.  Od czasu do czasu piszę krótkie historię i teksty redakcyjne dla lokalnych czasopism.

W wolnych chwilach odwiedzam muzea, chodzę na spektakle i występy lokalnych artystów oraz kosztuje nowych kulinarnych przysmaków. Kocham moją pracę. Poprzez nią mogę poznać wiele nowych kultur i pomóc moim uczniom poczuć się pewniejszym w języku angielskim. 

 

Mariella

Mariella Galea:

Nazywam się Mariella i jestem wykwalifikowaną nauczycielką CELTA w szkole Maltalingua. Jako nauczyciel byłam również aktywnie zaangażowana w kształcenie nauczycieli. Uwielbiam uczyć, bo to daje mi możliwość pracy z ludźmi z obcych krajów oraz z różnych środowisk kulturowych. To wielokulturowe środowisko jest dla mnie osobiście również nowym doświadczeniem. 

Mam wielką satysfakcę, kiedy czuję, że udało się moim uczniom osiągnąć zamierzone cele w nauce języka. Przez lata nauczyłam się jak przekazywać wiedzę w jasny i przejrzysty sposób.

Jedną z najlepszych rzeczy pracy w Maltalingua jest przyjacielska atmosfera panująca wśród całego zespołu. Jestem dumna, że jestem częścią  tej wspaniałej grupy, która jest zawsze gotowa aby pomagać i która ciągle rozwija się zawodowo.

Kiedy nie nauczam staram się znaleźć czas na rzeczy, które mnie cieszą, jak na przykład wędrówki, pływanie, ksiązki i podróże.

 

Paul VassalloPaul Vassallo:

Cześć, jestem Paul.

Zająłem się nauczaniem języka angielskiego w 2009 roku. Na początku miała to być tylko letnia praca, ale gdy poznałem moją pierwsza klasę, wszystko się zmieniło! Zrozumiałem, że nauczanie to również fantastyczny sposób, aby poznać nowych przyjaciół. Miałem z tego mnóstwo przyjemności! Pracowałem w różnych szkołach i poznałem przewspaniałych ludzi. Nauczanie stało się moim zawodem i nie zamierzam tego już zmienić.

Praca w Maltalingua jest satysfakcjonującym doświadczeniem i bardzo wciąga. Uwielbiam tutaj pracować. Nie tylko się rozwijam, ale również pracuje w przyjaznej atmosferze.

Gdy nie prowadzę kursu, to staram się dowiedzieć więcej na temat nauczania. W wolnym czasie czytam też książki, lubię gry planszowe i zajmuję się kartami magii!

 

Toni Cassar DowlingToni Cassar Dowling:

Cześć, jestem Toni. Jestem wykwalifikowanym nauczycielem CELTA i nauczam w Maltalingua od 2013 roku. Kocham moją pracę - zarówno moje obowiązki administracyjne jak i dydaktyczne. Mam kwalifikacje EFL a jako nauczyciel w Maltalingua mam możliwość spotyknia ludzi z kultur całego świata. Z pochodzenia jestem po połowie Angielką i Maltanką. Kocha tradycję i kulturę.

W wolnym czasie dużo czytam,podróżuję i uwielbiam wędrówki po wiejskich. W języku angielskim zakochałam się w bardzo młodym wieku i wówczas zaczęłam też pisać w tym języku. Praca w Maltalingua jest cudownym wyzwaniem dla mnie. To ciężka praca, ale fantastyczna.