Poznaj nauczycieli Maltalingua

Nauczyciele Maltalingua są na poziomie native English i przychodzą do nas z całego świata. Nasza kadra pedagogiczna musi posiadać międzynarodowo uznaną kwalifikację University of Cambridge CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) lub DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages) (lub równoważną). Skupiamy się na rekrutacji przyjaznych, dojrzałych, wykształconych i pełnych energii nauczycieli, którzy nawiązują kontakt z uczniami na sposób osobisty. Nasi nauczyciele są kluczowi dla sukcesu naszych uczniów i odgrywają kluczową rolę w udanej realizacji naszego programu nauczania.

Wspieramy indywidualną integrację nauczyciela i ucznia zarówno w klasie, jak i poza nią, dlatego nauczyciele biorą aktywny udział w codziennych aktywnościach szkolnych i często towarzyszą uczniom podczas szkolnych wydarzeń towarzyskich.

Wierzymy, że sukces każdej szkoły językowej w dużej mierze zależy od umiejętności jej nauczycieli. Zespół akademicki Maltalingua jest specjalnie przeszkolony w nauczaniu angielskiego jako języka obcego i musi włączyć naszą nowoczesną filozofię nauczania EFL oraz dostosowywać lekcje do naszych uczniów.

 
Rachel Young Rachael Young: CELTA

Cześć, jestem Rachael i pochodzę ze Szkocji. Podjęłam decyzję o przekwalifikowaniu się i wyjeździe za granicę, teraz jestem nauczycielem z kwalifikacją CELTA na Malcie. Zacząłem pracować w Maltalingua w czerwcu 2017 roku i od tamtej pory nie oglądałem się wstecz. Szkoła jest niemal jak rodzina, mamy silny i wspierający zespół nauczycielski.

Naprawdę lubię poznawać naszych uczniów i często uczę się od nich tak samo, jak oni uczą się ode mnie angielskiego.

Ciężko pracujemy, ale nagroda polega na tym, że widzimy, jak nasi uczniowie się rozwijają i polepszają swoje umiejętności.

Cieszę się, że wybrałem Maltę, a Maltalingua wybrała mnie, jestem pewien, że poczujesz to samo, gdy do nas dołączysz.

Kiedy nie uczę, lubię czytać i gotować.

 

Paul Atkins Paul Atkins: CELTA, DELTA, B.Sc. (Hons) Ekologia, MA w Lingwistyce Stosowanej.

Hej, nazywam się Paul Atkins i pochodzę z Brighton w Wielkiej Brytanii. Spędziłem 30 lat jako nauczyciel, trener nauczycieli i kierownik akademicki; pracowałem w szkołach językowych, jako niezależny konsultant i w college'u w Wielkiej Brytanii.

Kilka lat temu postanowiłem podróżować po świecie robiąc to, co kocham najbardziej, czyli nauczanie, i, cóż, oto jestem. Wierzę głęboko, że dobre nauczanie można rozpoznać po dobrych wynikach, dlatego chcę, aby moi uczniowie uczyli się jak najwięcej.

Jestem zafascynowany tym, jak się uczymy, i staram się nawiązać kontakt z moimi uczniami, aby znaleźć to, co dla nich działa najlepiej jako jednostkom. Uwielbiam gramatykę (kto nie?), ale komunikacja ustna leży u podstaw nauki języka. Dlatego też, na każdym poziomie, moje lekcje obejmują dużo mówienia i praktyki płynności mówienia oraz - mam nadzieję - frajdę.

Mam kwalifikację DELTA, tytuł naukowy B.Sc. z pierwszą klasą i tytuł magistra w dziedzinie Lingwistyki Stosowanej. Poza pracą jestem podróżnikiem, nurkiem i czytelnikiem, uwielbiam naturę i wiejskie krajobrazy. Jestem też wielkim fanem mojego lokalnego zespołu piłkarskiego, Brighton & Hove Albion, choć czasem mi to przysparza bólu.

 

Daniel Browne Daniel Browne: TEFL

Hej. Nazywam się Daniel, jestem nauczycielem z kwalifikacją TEFL pochodzącym z Dublina, Irlandia. Przyjazd na Maltę był jedną z najlepszych decyzji w moim życiu.

Spędziłem tu wiele czasu i dowiedziałem się dużo o sobie i o życiu ogólnie. Uważam, że jestem dość cierpliwym nauczycielem. Od 11. roku życia moja rodzina była rodziną goszczącą w Irlandii dla studentów w moim wieku, którzy przyjeżdżali, aby mieszkać i ćwiczyć angielski w moim domu.

Pochodzili z różnych krajów, takich jak Hiszpania, Włochy, Francja, Niemcy i wiele innych. To dało mi cierpliwość i zrozumienie do rozmów z uczniami oraz umiejętność nauczania ich czytania, pisania i pewności siebie w mówieniu po angielsku.

Kocham poznawać nowych ludzi i jestem szczęśliwy, że poznałem wszystkich wspaniałych nauczycieli i pracowników w Maltalingua!

 

Gill Pritchett Gillian Pritchett: CELTA

Cześć, jestem Gillian. Urodziłam się i dorastałam w Wielkiej Brytanii, ale podróżowałam intensywnie, mieszkałam we Francji i Niemczech oraz przez 12 lat w Kanadzie.

Jestem fanem Malty od mojej pierwszej wizyty wiele lat temu i uwielbiam spędzać tu dłuższe okresy czasu. Praca w Maltalingua to prawdziwa przyjemność dzięki wsparciu kolegów i zmotywowanym studentom.

Jestem kwalifikowana nauczycielka CELTA i mam duże doświadczenie w nauczaniu zarówno twarzą w twarz, jak i w ostatnich czasach online. Skupiam się na angielskim biznesowym, ponieważ moja międzynarodowa kariera biznesowa pozwala mi pomóc studentom używać swojego angielskiego w jak najbliższych realnym życiu kontekstach. Moje specjalizacje to finanse, strategia, marketing, negocjacje i zarządzanie zasobami ludzkimi.

Studiowałam francuski i geografię na uniwersytecie, a potem uzyskałam kwalifikacje księgowego. Mam również tytuł magistra w dziedzinie Europejskich Stosunków Przemysłowych i Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz dyplom podyplomowy z zarządzania marketingiem.

Lubię odkrywać inne kraje, uczyć się języków, czytać i uprawiać sport, zwłaszcza bieganie i jazdę na rowerze. I... jestem wykwalifikowanym praktykiem gongowym...

 

Ljubica Simonova Ljubica Simonova: CELTA

"Naszym najgłębszym strachem nie jest to, że jesteśmy nieudolni; naszym najgłębszym strachem jest to, że jesteśmy potężniejsi, niż się nam wydaje." Żyję i oddycham tym cytatem z popularnej dramy sportowej lat 90., Coach Carter. I staram się pokazywać to moim studentom każdego dnia.

Nazywam się Ljubica i pochodzę z Negotino, Macedonii. Droga do zostania nauczycielem angielskiego była raczej jak wspinaczka po skałach, bez lin i sprzętu w dłoniach oraz nieustającego deszczu przez wiele lat, ale udało mi się. Na szczęście nie jestem obca wyzwaniom, ale nie byłabym tu, gdyby nie zaufanie kilku osób, które dały mi szansę udowodnienia, co potrafię.

Praca w najlepszej szkole językowej na Malcie, z jednymi z najbardziej pomocnych, współczujących, wyrozumiałych i pracowitych osób, jakie kiedykolwiek poznałam, była przeżyciem, które odmieniło moje życie. Dzięki dobrym nauczycielom takim jak my, nie będziesz miał problemów z osiągnięciem swoich celów związanych z nauką angielskiego.

Zawsze staramy się stworzyć wszystkie niezbędne warunki, aby nauka mogła się odbywać, nie tylko w klasie, ale także poza nią.

Dodajmy do tego zabawne, unikalne, nigdy nudy nieprzynoszące zajęcia, które przygotowujemy na nasze lekcje, a zobaczysz, że również ty możesz uczyć się, mówić i rozumieć angielski. Cierpliwość, pasja do nauczania i wrażliwość na potrzeby uczniów to trzy kluczowe cechy dobrego nauczyciela, i z dumą mogę powiedzieć, że posiadam je wszystkie. Ale moim głównym celem jest zawsze stworzenie bezpiecznego, przyjaznego środowiska, w którym każdy uczeń może popełniać błędy i uczyć się na nich.

 

Jo Montebello Jo Montebell: Cert Tesol

Nazywam się Jo Montebello i jestem nauczycielem akredytowanym przez Cert Tesol z Australii.

Specjalizuję się w nauczaniu angielskiego ogólnego, gramatyki, płynności w mówieniu, angielskiego biznesowego oraz przygotowania do egzaminu IELTS.

Mam 15 lat doświadczenia w nauczaniu ze szczególnym uwzględnieniem szkoleń, rozwoju osobistego i nauczania angielskiego jako języka obcego dla studentów z całego świata.

Moją celem jest stworzenie przyjaznego i zrelaksowanego środowiska nauczania, dzięki któremu uczniowie czują się komfortowo i pewnie, ucząc się.

 

 

Gianluca Abela Gianluca Abela: Advanced TEFL Level 5

Cześć, jestem Gianluca, twój nauczyciel ESL na słonecznej Malcie. Nauczanie angielskiego jako drugiego języka to nie tylko moje zajęcie, to moja pasja i życiowa misja.

Moja przygoda z nauczaniem języka angielskiego na Malcie rozpoczęła się w 2022 roku. Pogłębiałem swoją wiedzę poprzez zarządzanie edukacją, CLIL i angielski biznesowy, doskonaląc swoje umiejętności i wiedzę, aby zapewnić ci najlepsze doświadczenie nauki.

W mojej klasie nie tylko uczymy się angielskiego; żyjemy nim. Wierzę w moc komunikacji, więc przygotuj się do zanurzenia się w rozmowach, debatach i sytuacjach z życia codziennego.

Gramy w gry językowe, korzystamy z różnych mediów i zagłębiamy się w wymianę kulturową. Mówiąc o kulturze, moje doświadczenia z życia w różnych krajach dały mi globalną perspektywę, którą uwielbiam dzielić się ze swoimi studentami.

Nauka angielskiego to nie tylko kwestia gramatyki i słownictwa; to zrozumienie różnorodnych kultur i kontekstów, w których jest używany. Poza naszymi lekcjami jestem aktywnie zaangażowany w projekty społecznościowe, które promują naukę języków i wzajemne zrozumienie międzykulturowe.

Mogę cię spotkać podczas szkolnych aktywności podczas twojego pobytu w Maltalingua. Dołącz do mnie w tej ekscytującej podróży do płynności językowej, gdzie będziemy nie tylko odkrywać bogactwo języka angielskiego, ale także czerpać radość z procesu uczenia się.

 

Maria Privitera Maria Privitera: CELTA

Hej! Mam na imię Maria i jestem Malteską. Rozpoczęłam nauczanie w 2021 roku i mam kwalifikację CELTA.

Ten projekt edukacyjny był długo w trakcie, ponieważ zawsze kochałam język angielski i poznałam wiele osób z różnych krajów, które chciały się nauczyć angielskiego, więc większość mojego życia spędziłam, komunikując się z uczniami.

Nauczanie angielskiego mnie fascynuje i uwielbiam widzieć postępy i ambicje uczniów w zakresie doskonalenia swoich umiejętności komunikacyjnych. Praca w Maltalingua pozwoliła mi podążać za swoją pasją i poznać nowych ludzi z całego świata.

Personel, z którym pracuję, jest wspaniały! Mamy wielką atmosferę rodzinna, w której każdy jest niezwykle pomocny i życzliwy. Każdy nauczyciel ma różne umiejętności, ale wspólną filozofią jest pomaganie studentom w poprawie umiejętności komunikacyjnych.

 

Keenan Kleinsmith
Keenan Kleinsmith: CELTA

Cześć, nazywam się Keenan i pochodzę z Kapsztadu w RPA. Jestem wykwalifikowanym nauczycielem CELTA.

Jedną z moich największych radości jest pomaganie uczniom w rozwoju i rośnięciu. Uwielbiam sport i cieszę się oglądaniem rugby, piłki nożnej i Formuły 1.

Uwielbiam gotować i spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi, uczyć się o różnych kulturach i sposobach życia.

Jednym z moich ulubionych cytatów jest "Dzień bez nauki to dzień stracony."
 

Patrick Carver Patrick Carver: CELTA

Cześć, jestem Patrick, nauczyciel z kwalifikacją CELTA pochodzący z Manchesteru w Wielkiej Brytanii.

Spędziłem ostatnie kilka lat pracując jako nauczyciel języka angielskiego na całym świecie.

Uwielbiam moją pracę, ponieważ nauczanie to moja pasja, i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę pracować dla Maltalingua. To wspaniałe miejsce do nauki. Jest przyjazne, pełne życia i ekscytujące. Szczególnie cieszę się, poznając nowych ludzi i różne kultury z całego świata oraz doświadczając unikalnych perspektyw i wkładu studentów na zajęciach.

Mój styl nauczania jest pełen energii i przyjazny, skupia się przede wszystkim na uczniach. Lubię, aby moje zajęcia były pełne rozmów i przede wszystkim zabawy. Kiedy nie uczę, jestem pasjonatem podróży, piłki nożnej, szachów i tworzenia muzyki. Czekam na spotkanie z Tobą na lekcjach. Na zdrowie!