Nauczyciele

Nasi nauczyciele pochodzą z całego świata i są zobowiązani do posiadania lokalnego certyfikatu TEFL lub uznanych międzynarodowych certyfikatów Uniwersytetu Cambridge CELTA lub DELTA kwalifikacji (lub ich odpowiedników). Rekrutujemy przyjaznych, dojrzałych, dobrze wykształconych i energicznych nauczycieli, którzy angażują się w pracę z uczniami. Nasi nauczyciele są kluczem do sukcesu językowego naszych kursantów.

Zachęcamy nauczycieli i uczniów do integracji zarówno wewnątrz i poza klasą. Nasi wykładowcy są bardzo zaangażowani w zajęcia szkolne i często towarzyszą uczniom w zajęciach pozaszkolnych.

Wierzymy, że sukces każdej szkoły językowej jest uzależniony od mocnych stron nauczycieli. Zespół Maltalingua jest specjalnie przeszkolony do nauczania języka angielskiego jako języka obcego i pracuje według nowoczesnej filozofii EFL.
 

Abbie LeggeAbbie Legge:

Jestem Abbie. Pochodzę z małego miasta w południowej Walii i posiadam kwalifikacje nauczycielskie CELTA. Podczas swoich lekcji zwracam dużą uwagę na aspekty komunikacji, oraz staram się tworzyć spokojną i bezstresową atmosferę. Dzięki temu moi kursanci są w stanie uczyć się języka w sposób naturalny, poprzez żywy kontakt z nim.

Ważnym aspektem nauki w klasie jest dla mnie praca zespołowa. Staram się aby moi uczniowie pracowali w klasie razem, i przynosi mi ogromną satysfakcję, kiedy widzę jak wspólnie rozwiązują problemy oraz chłoną nowy język.

Poza szkołą interesuję się sztuką i muzyką, poza tym uwielbiam podróżować i spotykać nowych ludzi. Obce języki i kultury uważam za nadzwyczaj fascynujące. Dzięki pracy jako nauczyciel poznaję niezliczoną liczbę osób, z tak wielu zakątków świata, zarówno dorosłych, jak i młodzież! Z niecierpliwością czekam na to co przyniesie mi moja kariera nauczyciela w przyszłości.

Anne VellaAnne Vella:

Mam na imię Anne i nauczaniem języka angielskiego zajmuję się od około 35 lat, z małymi przerwami. Szczególnie uwielbiam nauczać osoby obcych narodowości, gdyż praca w multikulturowym środowisku przynosi mi największa radość, szczególnie gdy widzę jak moi studenci osiągają postęp i zdobywają co raz większa pewność siebie, w używaniu j. angielskiego. Nauczanie j. angielskiego obcego to właściwie moja największa pasja, którą uważam, że nadzwyczaj satysfakcjonującą.

Jako że pracowałam w kilku innych lokalnych szkołach językowych, bez wątpliwości mogę powiedzieć, że Maltalingua jest jedyna w swoim rodzaju, gdyż oferuje coś więcej niż tylko profesjonalną naukę języka. Zarówno nauczyciele, jak i wszyscy inni pracownicy szkoły, są nadzwyczaj pomocni. Rodzinna atmosfera pozwoli ci poczuć się tutaj jak w domu, a bezstresowe i przyjazne środowisko, przyśpieszy proces nauki języka.

Poza tym, że jestem kwalifikowanym nauczycielem (certfikat Tesol, U.K), dodatkowo specjalizuje się w nauce języka biznesowego. Ukończyłam także studia socjologiczne, oraz studia podyplomowe ze specjalizacją „nauczanie specjalne”.

 
Brian Dimech
Brian Dimech:

W przeciwieństwie do niektórych moich kolegów nauczam dopiero od niedawna. Pierwszy raz pracowałem dla Maltalingua kilka lat temu, ale poszedłem na dalsze studia. Po ich ukończeniu, postanowiłem powrócić do Maltalingua na okres letni i zostałem aż do dzisiaj.  Pracować i uczyć w szkole Maltalingua to ogromna przyjemność.

Choć nauczam od niedawna, to naprawdę nauczyłem się już bardzo dużo od moich kolegów. Staram się nauczać języka w jak najbardziej dostępny sposób. Jestem szczęśliwy obserwując postępy moich uczniów. Fascynujące w pracy tutaj jest to, że co tydzień poznaję nowe osoby przybywające do nas z różnych zakątków świata. Najmniej podobają mi się pożegnania z naszymi kursantami.

Oprócz nauczania, jestem absolwentem kierunku o systemach Ziemi i lubię spędzać mój wolny czas będąc kreatywny. W ciągu ostatnich kilku lat wziąłem udział w licznych produkcjach teatralnych i telewizyjnych, a obecnie jestem dyrygentem chóru, w którym śpiewałem przez ostatnich 6 lat.
 

Jeremy GlassJeremy Glass:

Nazywam się Jeremy, a w Maltalingua jako nauczyciel pracuję od Marca 2017 roku. Moje doświadczenie w nauczaniu angielskiego jako języka obcego sięga ok 40 lat. Swoją karierę rozpocząłem w jednej z prywatnych szkół ponadpodstawowych na Malcie, jako nauczyciel języka angielskiego i literatury. W późniejszym czasie nauczałem angielskiego także w „Amerykańskiej szkole wyższej” na wyspie.  

W latach 80-tych pracowałem w Libii, szkoląc studentów na techników i inżynierów w przemyśle ropnym. Przez 20 lat pracowałem jako nauczyciel angielskiego w Arabii Saudyjskiej, ucząc studentów  „General English” oraz specjalizowanego  j. angielskiego w lotnictwie. Pomagałem również swoim uczniom w dostaniu się na uniwersytety w Anglii, w ramach programu IELTS.

Kiedy w 2015 opuściłem w końcu Bliski Wschód, podjąłem decyzję o powrocie do miejsca, gdzie moja kariera w nauczaniu angielskiego się rozpoczęła. Nie żałuję tej decyzji, gdyż uważam, że Maltalingua to wspaniale zarządzane i profesjonalne miejsce do nauki języka. Kiedy wracam do mojego drugiego domu w Szkocji, wolny czas spędzam na pogłębianiu wiedzy z historii Malty, oraz kolekcjonując różne przedmioty związane z maltańskim dziedzictwem.
 

Mariella GaleaMariella Galea:

Nazywam się Mariella i jestem wykwalifikowaną nauczycielką CELTA w szkole Maltalingua. Jako nauczyciel byłam również aktywnie zaangażowana w kształcenie nauczycieli. Uwielbiam uczyć, bo to daje mi możliwość pracy z ludźmi z obcych krajów oraz z różnych środowisk kulturowych. To wielokulturowe środowisko jest dla mnie osobiście również nowym doświadczeniem. 

Mam wielką satysfakcę, kiedy czuję, że udało się moim uczniom osiągnąć zamierzone cele w nauce języka. Przez lata nauczyłam się jak przekazywać wiedzę w jasny i przejrzysty sposób.

Jedną z najlepszych rzeczy pracy w Maltalingua jest przyjacielska atmosfera panująca wśród całego zespołu. Jestem dumna, że jestem częścią  tej wspaniałej grupy, która jest zawsze gotowa aby pomagać i która ciągle rozwija się zawodowo.

Kiedy nie nauczam staram się znaleźć czas na rzeczy, które mnie cieszą, jak na przykład wędrówki, pływanie, ksiązki i podróże. 
 

Paul VassalloPaul Vassallo:

Cześć, jestem Paul.

Zająłem się nauczaniem języka angielskiego w 2009 roku. Na początku miała to być tylko letnia praca, ale gdy poznałem moją pierwsza klasę, wszystko się zmieniło! Zrozumiałem, że nauczanie to również fantastyczny sposób, aby poznać nowych przyjaciół. Miałem z tego mnóstwo przyjemności! Pracowałem w różnych szkołach i poznałem przewspaniałych ludzi. Nauczanie stało się moim zawodem i nie zamierzam tego już zmienić.

Praca w Maltalingua jest satysfakcjonującym doświadczeniem i bardzo wciąga. Uwielbiam tutaj pracować. Nie tylko się rozwijam, ale również pracuje w przyjaznej atmosferze.

Gdy nie prowadzę kursu, to staram się dowiedzieć więcej na temat nauczania. W wolnym czasie czytam też książki, lubię gry planszowe i zajmuję się kartami magii!
 

Rachel YoungRachael Young:

Cześć, jestem Rachel I pochodzę ze Szkocji. Pewnego dnia postanowiłam zmienić swoje kwalifikacje i zostać nauczycielem angielskiego za granicą. Po zdobyciu certyfikatu i uprawnień CELTA, nauczam języka tutaj na Malcie. Swoją przygodę z Maltalingua rozpoczęłam w czerwcu ubiegłego roku i zdecydowanie będę ja kontynuować. Szkoła ta jest dla mnie jak drugi dom – nasz zespół akademicki to jedna wielka rodzina - wspaniała, wykfalifikowana kadra ludzi, na których zawsze możesz liczyć.

Nauczanie języka sprawia mi wyjątkową przyjemność, lecz również i ja uczę się od naszych studentów tak samo wiele, jak oni ode mnie. Nie jest to łatwa praca kiedy podchodzisz do tego profesjonalnie, jednak widząc jej efekty – w postaci postępów i rozwoju twoich uczniów, wynagradza to wszelki trud. Cieszę się, że wybrałam tą szkołę jako miejsce swojej pracy, i mam nadzieję, że każda osoba decydująca się na naukę tutaj, czuje to samo.

Poza nauczaniem moją pasją są czytanie i gotowanie.