Nauczyciele

Wszyscy nauczyciele w Naszej szkole są native speakers i przyjeżdżają do nas z całego świata. Nasz wydział dydaktyczny jest zobowiązany do posiadania uznawanych na całym świecie kwalifikacji University of Cambridge CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) lub DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages) (lub ich odpowiednika). Koncentrujemy się na rekrutacji przyjaznych, dojrzałych, dobrze wykształconych i energicznych nauczycieli, którzy angażują się w pracę ze studentami w sposób znajomy i indywidualny. Nasi nauczyciele są najważniejsi dla sukcesu naszych uczniów i są kluczem do pomyślnej realizacji naszego programu nauczania.

Zachęcamy nauczycieli i uczniów do integracji zarówno w klasie jak i poza nią dlatego nauczyciele są bardzo zaangażowani w codzienne zajęcia szkolne i często towarzyszą uczniom w zajęciach towarzyskich poza godzinami zajęć.

Wierzymy, że sukces każdej szkoły językowej zależy w dużym stopniu od mocnych stron jej nauczycieli. Zespół akademicki Maltalingua został specjalnie przeszkolony do nauczania języka angielskiego jako języka obcego i jest zobowiązany do stosowania naszej nowoczesnej filozofii nauczania EFL oraz dostosowywania lekcji do potrzeb naszych uczniów.

  
Carine WightCarine Wight: CELTA, BA en histoire de l'art et en français

Cześć! Jestem Carine i jestem wykwalifikowanym nauczycielem CELTA w Maltalingua. Jestem ze Szkocji.

w szkole panuje wspaniała atmosfera, a cały personel jest niezwykle zmotywowany i wspierający.

Pochodzę z Glasgow, deszczowego, ale ekscytującego miasta w Szkocji z dużą ilością kultury i kreatywności! Moje wcześniejsze doświadczenia w nauczaniu są głównie z młodymi uczniami.

Uwielbiam uczyć dzieci i młodych ludzi, ponieważ zajęcia są pełne energii i każdy dzień jest inny! Dodatkowo, mam licencjat z historii sztuki i francuskiego na Uniwersytecie w Glasgow.

Dudley BakerDudley Baker: CELTA, BA (Hons) en philosophie et études des médias

Hej! Jestem Dudley i mam wielką satysfakcję z poznawania różnych ludzi i kultur z całego świata.

Nauczanie jest dla mnie przygodą i każdy dzień uważam za nowy. Wiele uczę się od ludzi, których spotykam i wierzę, że każdy ma jakąś historię do opowiedzenia.

Zanim przyjechałam na Maltę, uczyłam na Jawie, w Indonezji. Spędziłam tam wiele lat i było to niezapomniane doświadczenie. Ale nadszedł czas, by wrócić gdzieś w pobliżu mojej ojczystej ziemi, do Wielkiej Brytanii. Nie mogłam mieć nadziei na cieplejsze, bardziej przyjazne miejsce do wyrażania siebie jako nauczyciel, Maltalingua jest naprawdę wyjątkowym miejscem do nauki i nauczania.

W klasie zawsze zachęcam do otwartej dyskusji i lubię utrzymywać atmosferę integracji - każdy ma swoje zdanie! Bardzo interesuję się filozofią, więc uwielbiam zgłębiać eksperymenty myślowe i badać ważne kwestie. Posiadam kwalifikacje CELTA i licencjat z filozofii (z wyróżnieniem). W wolnym czasie lubię tworzyć dziwną i cudowną muzykę za pomocą moich keyboardów, uwielbiam kreatywność!

Maria ThuliMaria Thuli: TEFL, TEFL, LRSM, LTCL

Witam wszystkich! Nazywam się Maria i jestem nauczycielem w Maltalingua, gdzie rozpoczęłam pracę w październiku 2016 roku.

Uczę angielskiego jako języka obcego już od 1998 roku, tu na Malcie, jak również w niemieckojęzycznej części Szwajcarii, gdzie mieszkałam i uczyłam angielskiego uczniów wszystkich grup wiekowych i poziomów, oprócz gry na fortepianie (który jest moim drugim zawodem) od 13 lat.

Nauczanie jest moją pasją! Wspaniale jest widzieć uczniów lubiących się uczyć, a jednocześnie stale doskonalących swoje umiejętności.

Bycie nauczycielem w Maltalingua jest fantastycznym doświadczeniem i naprawdę doceniam przyjazny i profesjonalny zespół oraz fakt, że nasi uczniowie, którzy pochodzą z całego świata, są naprawdę chętni do nauki i tym samym jest to prawdziwa przyjemność uczenia ich! Czekam na Was tutaj w Maltalingua!

Rachel YoungRachael Young: CELTA

Cześć, jestem Rachael i jestem ze Szkocji. Podjęłam decyzję o przekwalifikowaniu się i przeprowadzce za granicę, a teraz jestem wykwalifikowanym nauczycielem CELTA na Malcie. Zaczęłam uczyć w Maltalingua w czerwcu ubiegłego roku i nie oglądałam się za siebie. Szkoła jest prawie jak rodzina, a my mamy silny i wspierający zespół nauczycielski.

Bardzo lubię poznawać naszych uczniów i uczyć się od nich tak samo, jak oni uczą się ode mnie angielskiego. Ciężko pracujemy, ale nagrodą jest to, że widzimy, jak nasi uczniowie się doskonalą i rozwijają.

Jestem szczęśliwa, że wybrałam Maltę, a Maltalingua wybrała mnie, jestem pewna, że poczujecie to samo, gdy do nas dołączycie. Kiedy nie uczę, lubię czytać i kocham gotować.


Paul AtkinsPaul Atkins: CELTA, DELTA, Licencjat (z wyróżnieniem) z ekologii, magister lingwistyki stosowanej.

Cześć, nazywam się Paul Atkins i pochodzę z Brighton w Wielkiej Brytanii. Spędziłem 30 lat jako nauczyciel, trener nauczycieli i menedżer akademicki; pracowałem w szkołach językowych, jako niezależny konsultant i w college'u w Wielkiej Brytanii.

Kilka lat temu zdecydowałam się podróżować po świecie robiąc to, co kocham najbardziej, czyli ucząc, i cóż - oto jestem. Moje nauczanie? Głęboko wierzę, że dobre nauczanie można rozpoznać po jego dobrych wynikach, więc chcę, aby moi uczniowie nauczyli się jak najwięcej.

Jestem zafascynowana tym, jak się uczymy i staram się nawiązać kontakt z moimi uczniami, aby znaleźć to, co najlepiej pasuje do ich indywidualnych potrzeb. Uwielbiam gramatykę (kto jej nie lubi?), ale komunikacja mówiona leży u podstaw nauki języka. Dlatego, niezależnie od poziomu, moje lekcje zawierają dużo ćwiczeń w mówieniu i płynności oraz - mam nadzieję - przyjemności.

Posiadam DELTA, licencjat pierwszej klasy oraz tytuł magistra lingwistyki stosowanej. Poza pracą jestem podróżnikiem, płetwonurkiem, czytelnikiem, kocham przyrodę i wiejskie krajobrazy. Za moje grzechy jestem wielkim fanem drużyny piłkarskiej z mojego rodzinnego miasta, Brighton & Hove Albion.


Gill PritchettGillian Pritchett: CELTA

Cześć, jestem Gillian. Urodziłam się i wychowałam w Wielkiej Brytanii, ale dużo podróżowałam, mieszkałam we Francji i Niemczech, a przez 12 lat w Kanadzie.

Jestem fanką Malty od czasu mojej pierwszej wizyty wiele lat temu i uwielbiam spędzać tu dłuższe chwile. Praca w Maltalingua jest prawdziwą radością dzięki wspierającym współpracownikom i zmotywowanym uczniom.

Posiadam kwalifikacje CELTA i doświadczenie w nauczaniu face to face, a ostatnio również online. Skupiam się na biznesowym języku angielskim, ponieważ moja międzynarodowa kariera biznesowa oznacza, że mogę pomóc studentom używać języka angielskiego w jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych kontekstach. Moimi specjalnościami są finanse, strategia, marketing, negocjacje i HRM.

Studiowałam francuski i geografię na uniwersytecie, a następnie uzyskałam kwalifikacje księgowej. Posiadam również tytuł magistra w zakresie europejskich stosunków przemysłowych i HR oraz dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie zarządzania marketingowego.

Lubię odkrywać inne kraje, uczyć się języków, czytać i uprawiać sport, zwłaszcza biegać i jeździć na rowerze. I... jestem wykwalifikowanym praktykującym gongiem....

Kat GrimoldbyKat Grimoldby: CELTA, BA (z wyróżnieniem) we współczesnej sztuce użytkowej

Witam! Mam na imię Kat i pochodzę z pięknego Devon w południowo-zachodniej Anglii.

Moja przygoda z nauczaniem rozpoczęła się w Budapeszcie w 2017 roku i przywiodła mnie na Maltę przez Jawę, Indonezję. Czuję się bardzo szczęśliwa, że miałam te doświadczenia: nie ma drugiej takiej pracy jak nasza!

Moje zajęcia są zrelaksowane, a jednocześnie angażujące. Używamy ciekawych kontekstów, aby pomóc Ci podnieść poziom Twojego angielskiego w unikalny i kreatywny sposób. Dostosowuję zajęcia do potrzeb moich uczniów.

W wolnym czasie nieustannie rozwijam swoją kreatywność - szkicuję, projektuję i tworzę. Uwielbiam też piec i czytać, ale równie dobrze można mnie znaleźć na dnie oceanu lub na wędrówkach po okolicy. 

Chantelle RossChantelle Ross: TEFL

Witam! Nazywam się Chantelle i jestem wykwalifikowaną nauczycielką TEFL z Dundee w Szkocji.

Przeprowadzka na Maltę i nauczanie w Maltalingua to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Personel jest tak przyjazny i troskliwy, że nie mogłabym prosić o lepszy zespół!

Uwielbiam poznawać nowych ludzi i uczyć się o różnych kulturach od międzynarodowych studentów, którzy przyjeżdżają uczyć się w Maltalingua. Nauczanie jest moją pasją, a dzięki licencjatowi (z wyróżnieniem) z aktorstwa i performance'u, zawsze znajduję sposób na to, aby lekcje były wciągające, lekkie i zabawne.

Lubię budować dobry kontakt z uczniami, ponieważ wzajemny szacunek jest bardzo ważny w środowisku klasowym. Jestem bardzo pomocnym nauczycielem, ponieważ moim celem jest sprawienie, aby moi uczniowie mówili, pisali i czytali w języku angielskim komfortowo i pewnie.

Amber McManusAmber McManus: TEFL, Licencjat z biologii i nauk biofarmaceutycznych

Cześć, jestem Amber, wykwalifikowana nauczycielka TEFL z Irlandii i mam licencjat z biologii i nauk biofarmaceutycznych.

Pracę w Maltalingua rozpoczęłam w maju tego roku i była to dla mnie niesamowita przygoda z przyjaznym i wspierającym zespołem. Jestem pasjonatką nauczania języka angielskiego i pomagania uczniom w osiąganiu ich celów.

Wierzę, że najważniejsze jest stworzenie swobodnej atmosfery w klasie, gdzie każdy uczeń czuje się komfortowo. Uwielbiam poznawać nowych ludzi i lubię uczyć się o różnych kulturach, co jest możliwe dzięki wielokulturowej społeczności naszej szkoły. 

Cieszę się, że spotkamy się w Maltalingua!

Shane MurphyShane Murphy: TEFL

Cześć ludzie! Mam na imię Shane i jestem zmotywowanym, posiadającym certyfikat TEFL, instruktorem ESL z Irlandii. 

Nauczanie języka angielskiego jako języka obcego od dawna było moim celem, nawet w trakcie studiów licencjackich na kierunku Socjologia i Polityka Społeczna. Mimo, że jestem stosunkowo nowa w Maltalingua, czuję się jakbym była tu całe życie! Jest to uczucie, które, jak sądzę, podziela wielu studentów, których uczyłam i nadal uczę.

Szczerze wierzę, że Maltalingua zapewnia uczniom idealną równowagę między nauką a życiem prywatnym i może być doskonałym miejscem do rozpoczęcia, kontynuowania lub nawet ponownego rozpoczęcia kariery w nauce angielskiego. Wielokulturowy charakter szkoły zapewnia przestrzeń do rozwoju, edukacji, radości i tworzenia wspomnień zarówno pomiędzy pracownikami jak i uczniami. 

Z niecierpliwością czekam na spotkanie z Państwem w Maltalingua w najbliższej przyszłości!

Jo Montebello Jo Montebello: CertTESOL

Nazywam się Jo Montebello i jestem akredytowanym nauczycielem Cert Tesol z Australii. Specjalizuję się w nauczaniu ogólnego języka angielskiego, gramatyki, płynności, biznesowego języka angielskiego oraz przygotowaniu do IELTS.

Mam 15 lat doświadczenia w nauczaniu, koncentrując się na edukacji, rozwoju osobistym i nauczaniu języka angielskiego jako języka obcego dla studentów z całego świata.

Moim celem jest stworzenie przyjaznego i relaksującego środowiska w klasie, tak aby uczniowie czuli się komfortowo i pewnie w nauce.

Anne VellaAnne Vella: CertTesol

Jestem Anne i uczę języka angielskiego, z przerwami od trzydziestu pięciu lat. Szczególnie lubię uczyć języka angielskiego studentów zagranicznych, ponieważ lubię pracować w wielokulturowym środowisku i widzieć, jak moi uczniowie robią postępy, a także wzrastają w zaufaniu. Tak naprawdę, nauczanie jest zdecydowanie jedną z moich pasji i czymś, co uważam za niezwykle satysfakcjonujące.

 

Pracując w kilku lokalnych szkołach EFL, mogę śmiało powiedzieć, że Maltalingua jest naprawdę wyjątkową szkołą językową i może zaoferować Ci wyjątkowe doświadczenie. Przekonasz się, że nie tylko nauczyciele, ale wszyscy pracownicy szkoły są niezwykle pomocni. Poczucie się jak w domu i możliwość relaksu w rodzinnej atmosferze znacznie ułatwią Ci naukę.

Oprócz tego, że jestem wykwalifikowanym nauczycielem (Cert. Tesol, U.K.) z dodatkowym szkoleniem w nauczaniu Business English, jestem absolwentem socjologii i studiowałem Special Education na poziomie podyplomowym.