Poznaj nauczycieli Maltalingua

Wszyscy nauczyciele w Naszej szkole są native speakers i przyjeżdżają do nas z całego świata. Nasz wydział dydaktyczny jest zobowiązany do posiadania uznawanych na całym świecie kwalifikacji University of Cambridge CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) lub DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages) (lub ich odpowiednika). Koncentrujemy się na rekrutacji przyjaznych, dojrzałych, dobrze wykształconych i energicznych nauczycieli, którzy angażują się w pracę ze studentami w sposób znajomy i indywidualny. Nasi nauczyciele są najważniejsi dla sukcesu naszych uczniów i są kluczem do pomyślnej realizacji naszego programu nauczania.

Zachęcamy nauczycieli i uczniów do integracji zarówno w klasie jak i poza nią dlatego nauczyciele są bardzo zaangażowani w codzienne zajęcia szkolne i często towarzyszą uczniom w zajęciach towarzyskich poza godzinami zajęć.

Wierzymy, że sukces każdej szkoły językowej zależy w dużym stopniu od mocnych stron jej nauczycieli. Zespół akademicki Maltalingua został specjalnie przeszkolony do nauczania języka angielskiego jako języka obcego i jest zobowiązany do stosowania naszej nowoczesnej filozofii nauczania EFL oraz dostosowywania lekcji do potrzeb naszych uczniów.
 

Rachel YoungRachael Young: CELTA

Cześć, jestem Rachael i pochodzę ze Szkocji. Podjęłam decyzję o przekwalifikowaniu się i przeprowadzce za granicę i obecnie jestem wykwalifikowanym nauczycielem CELTA na Malcie. Pracę w Maltalingua rozpoczęłam w czerwcu 2017 roku i do tej pory nie mogę się od niej oderwać. Szkoła jest prawie jak rodzina i mamy silny i wspierający się zespół nauczycieli.

Bardzo lubię poznawać naszych uczniów i uczę się od nich tak samo, jak oni uczą się angielskiego ode mnie.

Pracujemy ciężko, ale nagrodą jest obserwowanie, jak nasi uczniowie doskonalą się i rozwijają.

Jestem szczęśliwa, że wybrałam Maltę, a Maltalingua wybrała mnie. Jestem pewna, że będziecie czuli to samo, kiedy do nas dołączycie.

Kiedy nie uczę, lubię czytać i uwielbiam gotować.


Paul AtkinsPaul Atkins: CELTA, DELTA, Licencjat (z wyróżnieniem) z ekologii, magisterium z lingwistyki stosowanej.

Cześć, nazywam się Paul Atkins i pochodzę z Brighton w Wielkiej Brytanii. Spędziłem 30 lat jako nauczyciel, trener nauczycieli i kierownik akademicki; pracowałem w szkołach językowych, jako niezależny konsultant oraz w college'u w Wielkiej Brytanii.

Kilka lat temu postanowiłam podróżować po świecie, robiąc to, co kocham najbardziej - ucząc, i cóż - oto jestem. Moje nauczanie? Głęboko wierzę, że dobre nauczanie można poznać po jego dobrych wynikach, dlatego chcę, aby moi uczniowie nauczyli się jak najwięcej.

Fascynuje mnie sposób, w jaki się uczymy, dlatego staram się nawiązać kontakt z uczniami, aby znaleźć to, co najlepiej odpowiada ich indywidualnym potrzebom. Uwielbiam gramatykę (kto jej nie lubi?), ale komunikacja mówiona jest najważniejszym elementem nauki języka. Dlatego też, niezależnie od poziomu, moje lekcje zawierają dużo ćwiczeń w mówieniu i płynności oraz - mam nadzieję - przyjemności.

Posiadam DELTA, licencjat pierwszej klasy oraz tytuł magistra lingwistyki stosowanej. Poza pracą jestem podróżnikiem, płetwonurkiem, czytelnikiem, kocham przyrodę i wiejskie krajobrazy. Za moje grzechy jestem wielkim fanem drużyny piłkarskiej z mojego rodzinnego miasta, Brighton & Hove Albion.

Elisa MissiagiaElisa Missiagia: CELTA

"Cześć wszystkim! Pozwólcie, że się przedstawię. Mam na imię Elisa :)

Po uzyskaniu tytułu licencjata w dziedzinie tłumaczeń i kwalifikacji pilota wycieczek postanowiłam wrócić na studia, aby realizować jedną z moich największych pasji: NAUCZANIE.

Z powodzeniem zdobyłam kwalifikacje CELTA i obecnie mieszkam na Malcie. Wierzę, że nauka angielskiego jest odpowiednia dla każdego. Trzeba tylko poszukać tego, co najbardziej nam odpowiada.

Dlatego też uwielbiam eksperymentować z nowymi metodami i technikami podczas moich lekcji. Jedynym słowem kluczowym jest HAVING FUN, a ja obiecuję, że jest to możliwe!

Maltalingua daje mi możliwość zagłębienia się w to podejście, wyrażając moją kreatywność. Atmosfera jest tak przyjazna, że czujesz się jak w domu! Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mają możliwość doskonalenia się jako ludzie i profesjonaliści. Witamy na pokładzie!

Ben CookBenjamin Cook: TEFL

Cześć, mam na imię Ben i jestem wykwalifikowanym nauczycielem TEFL z Barnsley w Wielkiej Brytanii.

Ostatnie 10 lat spędziłem pracując w kilku różnych krajach jako nauczyciel i kierownik akademicki.

Bardzo lubię poznawać i uczyć się nowych ludzi, dlatego cieszę się, że mogę pracować z Maltalingua, gdzie mam szansę poznać tak wiele osób z różnych krajów.

Mój styl nauczania jest skoncentrowany na uczniu, zrelaksowany i przyjazny. Chcę i mam nadzieję, że oni również zawsze będą mieli uśmiech na swoich twarzach. Kiedy nie uczę, jestem wielką fanką uczenia się nowych rzeczy, próbowania nowych doświadczeń i odkrywania nowych miejsc.

 


Andrew McHughAndrew McHugh: CELTA

"Cześć, jestem Andrew, pochodzę z Dublina; witam na Maltalingua. W poszukiwaniu bardziej zrelaksowanego stylu życia, dobrego jedzenia/wina i obfitości zajęć na świeżym powietrzu, a mianowicie żeglarstwa, przeniosłem się na Maltę w 2021 roku.

Pasjonuję się edukacją, szkoleniami i mantrą uczenia się przez całe życie, uczę angielskiego od 2014 roku. Moje doświadczenie w nauczaniu EFL obejmuje nauczanie General, Business English oraz EAP/ ESP.

Niezależnie od tego, czy uczysz się języka angielskiego dla przyjemności/przygotowania do egzaminu, moim celem jako nauczyciela języka angielskiego jest pomoc w rozwijaniu/doskonaleniu umiejętności posługiwania się językiem angielskim zbiorowo lub indywidualnie. Zachęcam uczniów do samodzielności, prowadzę praktyczne, skoncentrowane na uczniu, interaktywne i ekscytujące lekcje z wykorzystaniem różnych metodologii i zasobów.

Malta to idylliczne śródziemnomorskie miejsce, w którym możesz rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z językiem angielskim. Mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy!

Daniel BrowneDaniel Browne: TEFL

Cześć. Mam na imię Daniel i jestem wykwalifikowanym nauczycielem TEFL z Dublina w Irlandii. Przyjazd na Maltę był jedną z najlepszych decyzji w moim życiu.

Poznałem tu tak wielu przyjaciół i nauczyłem się tak wiele o sobie i życiu w ogóle. Czuję, że jestem dość cierpliwym nauczycielem. Od 11 roku życia moja rodzina była w Irlandii rodziną goszczącą uczniów w moim wieku, którzy przyjeżdżali do mnie, aby mieszkać i ćwiczyć angielski w moim domu.

Pochodzili oni z całej Europy, m.in. z Hiszpanii, Włoch, Francji, Niemiec. To dało mi cierpliwość i zrozumienie, aby rozmawiać z angielskimi uczniami i uczyć ich, jak czytać, pisać i mówić z przekonaniem.

Uwielbiam poznawać nowych ludzi i jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam poznać wszystkich wspaniałych nauczycieli i pracowników Maltalingua!

Gill PritchettGillian Pritchett: CELTA

Cześć, jestem Gillian. Urodziłam się i wychowałam w Wielkiej Brytanii, ale dużo podróżowałam, mieszkałam we Francji i Niemczech, a przez 12 lat w Kanadzie.

Jestem fanką Malty od czasu mojej pierwszej wizyty wiele lat temu i uwielbiam spędzać tu dłuższe okresy czasu. Praca w Maltalingua jest prawdziwą radością dzięki wspierającym współpracownikom i zmotywowanym uczniom.

Posiadam certyfikat CELTA i duże doświadczenie w nauczaniu bezpośrednim, a ostatnio również w nauczaniu online. Skupiam się na biznesowym języku angielskim, ponieważ moja międzynarodowa kariera biznesowa oznacza, że mogę naprawdę pomóc studentom używać ich języka angielskiego w jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych kontekstach.  Specjalizuję się w takich dziedzinach jak finanse, strategia, marketing, negocjacje i zarządzanie zasobami ludzkimi.

Na uniwersytecie studiowałam język francuski i geografię, a następnie uzyskałam kwalifikacje księgowej. Posiadam również tytuł magistra w zakresie europejskich stosunków przemysłowych i zasobów ludzkich oraz dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie zarządzania marketingowego.

Lubię poznawać inne kraje, uczyć się języków, czytać i uprawiać sport, zwłaszcza biegać i jeździć na rowerze. I... jestem wykwalifikowanym praktykiem gongu...."
<


Ljubica SimonovaLjubica Simonova

"Naszym najgłębszym lękiem nie jest to, że jesteśmy niewystarczający; naszym najgłębszym lękiem jest to, że jesteśmy potężni ponad miarę". Żyję i oddycham tym cytatem z popularnego dramatu sportowego z lat 90-tych, Coach Carter. I staram się to pokazywać moim uczniom każdego dnia.

Mam na imię Ljubica i pochodzę z Negotino w Macedonii. Droga do zostania nauczycielem języka angielskiego była raczej skałą, bez lin czy sprzętu w ręku i deszczu, który nie ustawał przez lata, ale udało mi się. Na szczęście wyzwania nie są mi obce, ale nie byłoby mnie tutaj bez zaufania kilku osób, które dały mi szansę udowodnić, na co mnie stać.

Praca w najlepszej szkole językowej na Malcie, z jednymi z najbardziej pomocnych, współczujących, wyrozumiałych i pracowitych osób, jakie kiedykolwiek spotkałem, była doświadczeniem zmieniającym życie. Z dobrymi nauczycielami jak my, nie będziesz miał problemu z osiągnięciem swoich anglojęzycznych celów.

Zawsze staramy się stworzyć wszystkie niezbędne warunki do tego, aby jakakolwiek nauka miała miejsce, nie tylko w klasie, ale i poza nią.

Dodaj do tego zabawne, niepowtarzalne, nigdy nie nudzące się zajęcia, które przygotowujemy na nasze lekcje, a zobaczysz, że i Ty możesz nauczyć się, mówić i rozumieć po angielsku. Cierpliwość, pasja do nauczania i dostrzeganie potrzeb uczniów to trzy kluczowe cechy dobrego nauczyciela, a ja mogę z dumą powiedzieć, że mam wszystkie trzy. Jednak moim głównym celem jest zawsze stworzenie bezpiecznego, przyjaznego środowiska dla każdego ucznia, aby mógł popełniać błędy i uczyć się na nich.