Language School, St Julians
Maltalingua English School
Valletta, Malta
Malta

Malta kalendarz imprez 2016

Uwaga!

Sześć razy w roku, Fort St. Elmo rekonstruuje bardzo szczególne wydarzenie z historii Malty. "Historyczna inscenizacja Grupa Malty" pokazuje atak Napoleona (1798/00) na Malte. Podczas tych 50 minut przedstawiony jest atak Francuzów, bunt Maltańczyków i Anglików, którzy pomogli pokonać Francuzów. Aktorzy noszą oryginalne stroje i łączą je ze współczesnymi rekwizytami. Bilety są dostępne w wejściu fortu.

Karnawał, 5 luty do 10 lutego 2016

Wiosna to czas karnawału, a jeśli chcesz się wybrać na dobrą imprezę, to zrób to w weekend. Centrum uroczystości jest Valletta, ale są podobne imprezy w mniejszych miejscowościach. Na całej wyspie znajdziesz ludzi w kolorowych kostiumach oraz wielkie parady. Imprezy odbywają się w nocy w Paceville! Nie przegap tej kolorowej strony Malty!

Tydzień Wielkanocny, 21 marca do 27 marca 2016

Wielkanoc to wielkie święto na Malcie. Kościoły są bogato zdobione i pięknie oświetlone w godzinach wieczornych. Nie przegap wspaniałej wielkanocnej parady koscielnej w Wielki Piątek i Wielką Niedzielę. Odbywa się ona w Wielki Piątek w Qormi oraz w Wielki Piątek i Niedzielę Wielkanocną w Vittoriosa. Wielu Maltańczyków bierze w nich udział i rekonsturuje sceny biblijne w kostiumach. Szczęśliwy i radosny nastrój obejmuje cała wyspę w Niedzielę Wielkanocną.

Średniowieczna Mdina, 23 - 24 kwietnia 2016

Średniowieczny Festiwal w miescie Mdina umożliwia odwiedzającym podróż w czasie do czasów rycerskich. Muzycy grają na ulicach, a całe miasto jest ozdobione kwiatami. Muzea, kościoły i inne historyczne miejsca są otwarte dla wszystkich odwiedzających w ten weekend.

Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni na Malcie, 16, 23 i 30 kwietnia 2016

Festiwal fajerwerków ma długą tradycję na Malcie. Biorą w nim udział zarówno mieszkańcy jak i turysci. Port w Vallettcie jest idealnym miejscem na do obejrzenia tego wydarzenia, podczas którego będzie rownież obchodzona siódma rocznica członkostwa w Uni Europejskiej. Festiwal fajerwerków jest startem imprez na wielu wsiach na całej Malcie.

Festiwale Wsi

Przez cały rok, można poznać historię i tradycję Malcie z bliska. Każda wioska ma wyznaczony swój dzień festiwalu. Jeden tydzień jest dedykowany do danego patrona, zwieńczony wielką imprezą z wielką ilością fajerwerków i parady kościołów. Maltańczycy chętnie podzielą się tą tradycją z wami!

Malta Music Week, 24 do 29 czerwca 2016

Malta Music Week oznacza koniec kolejnego roku szkolnego i początek wspaniałego lata na Malcie. M.M.W to tydzień pełen imprez w różnych miejscach i wibracji dla każdego. Jest to naprawdę magiczny tydzień pełen swobody i radości.

Isle of MTV Malta Special, 28 czerwca 2016

Roczny Isle imprezy MTV przyciąga ponad 50.000 turystów rocznie. Widowisko muzyczne obejmuje światowej klasy zespoły i oferuje wyjątkową okazję usłyszeć najlepszych muzyków na żywo i za darmo. To już pewne: to będzie po raz kolejny jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Europie.

L'Imnarja Letni Festiwal Folklorystyczny, 29 czerwca 2016

To święto sięga nawet czasów sprzed 1530 roku. Jego nazwa "L' Imnarja ", "Festiwal Światła", ma swoje źródło w wielu pożarach, które pierwotnie towarzyszyły uroczystości. Obecnie strona znajduje się w Buskett Gardens: rodzina i przyjaciele robią piknik, wino płynie oraz serwowane są przysmaki narodowe, takie jak tradycyjne dania jak królik. W godzinach wieczornych nie zabraknie śpiewu oraz lokalnej muzyki ludowej.

Festiwal Sztuki, 10 lipiec do 3 sierpnia 2016

Odbywa się co roku i oferuje szeroki wybór atrakcji, takich jak kino, taniec, muzyka i malarstwo. Ciesz się szerokim wyborem występów znanych artystów, zarówno maltańskich i międzynarodowym, w miejscach takich jak Mediterranean Conference Centre, Teatr MITP lub St James Cavalier Centrum Kreatywności w Valletta. Wybór prezentacji jest bezpłatny.

Malta Jazz i Rock Festival, 22 – 24 lipca 2016

Trzy noce śródziemnomorskie pełne międzynarodowego jazzu ze spektakularnym widokiem odbendą się pod twierdzą w Vallettcie. Fani jazzu spędzą tu wspaniale czas.

Festiwal Piwa, 22 – 31 lipca 2016

The Farsons Great Beer Festival- Festival piwa odbywa sie w małej wiosce Ta 'Qali .Tutaj znajdziesz oprócz dobrego piwa rownież muzykę oraz wspaniałe jedzenie. Festiwal odwiedza co roku kilka tysięcy ludzi. Program jest wypełniony mnóstwem rozrywki, a wiele barów oferuję jedzenie i napoje. Liczne występy na żywo lokalnych muzyków i zespołów można podziwiac na scenie na świeżym powietrzu.

Dzień Zwycięstwa, 08 września 2016

08 września jest bardzo szczególnym dniem na Malcie. Odbywają się tego dnia trzy różne uroczystosci: festiwal religijny narodzin Najświętszej Maryi Dziewicy , dzień zakonczenia oblężenia w 1565 oraz dzień, w którym została pokonana armia włoska przez Brytyjczyków podczas drugiej wojny światowej. Uroczystości odbywają się w Senglea, Naxxar, Mellieha i Xaghra, Gozo. Od 1878 roku port organizuje regaty wiosłowe, w których bierze udział do sześciu zespołów.

Dzień Niepodległości, 21 września 2016

Malta uzyskała niepodległość polityczną we wrześniu 1964. W nocy z 21 września , maltańska flaga została podniesiona na arenie Niepodległości w miescie Floriana. Od tego czasu 21 września odbywa się wiele uroczystości, aby uczcić ten dzień.

Miedzynarodowy pokaz Airshow, 24 do 25 września do 2016

Odbywa on się co roku we wrześniau na lotnisku na Malcie, Malta International Air Show, jest jedną z największych imprez plenerowych na Malcie i zyskał wsród mieszkanców i turystów zasłużoną reputację jednejz najlepszych imprez na świeżym powietrzu na Malcie.

Rolex Middle Sea Race , 22 października 2016

W tym roku ,Rolex Middle Sea Race obchodzi 32. rocznicę. Z portu w Valletcie, około 70 krążowników wyruszy w podróż i pokona 606 mil. Wyprawa obejmuje Stromboli, Favignana i Pantelleria na Sycylii. Trasa powrotna na Maltę prowadzi przez Lampeduse. Różne krajobrazy morskie sprawią, że to wyzwanie będzie szczególnie atrakcyjne! Wyscig odbędzie się w dniu 19 października.